DSÖ'den kritik uyarı...

Daha fazla ölüme yol açabilir!

Tüm dünyanın koronavirüsle mücadelesi sürse de normalleşme adımları atılmaya başlandı. Virüsle ilgili uyarılarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, antibiyotik kullanmanın daha fazla ölüme yol açabileceğini belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronayla mücadele etmek için antibiyotiği artırmanın bakteri direncini güçlendirerek daha fazla ölüme yol açacağı uyarısında bulundu.

Ghebreyesus ‘telaşa yol açacak sayıda’ bakteriyel enfeksiyonun giderek bağışlık kazanmaya başladığını belirtti.

Diken'in aktardığına göre, Ghebreyesus şunları söyledi: “Kovid-19 salgını antibiyotik kullanımının artmasına neden oldu, bu da bakteri direncinin artmasına yol açarak, salgın sırasında ve sonrasında hastalığın etkisini ve ölümleri artıracak.”

"EN ACİL SORUNLARDAN BİRİ"

Kovid-19 hastalarının yalnızca küçük bir kısmında antibiyotiğe ihtiyaç duyulduğunu dile getiren DSÖ direktörü, antimikrobiyal direnci ‘zamanımızın en acil sorunlarından biri’ olarak nitelendirdi.

Türkiye'nin ölüm ve ölüm nedeni istatistikleri Bakan bir daha bakıyor! 'İlk bakışta aşık oluyorlar' Sosyal medyayı sallayan zeka testleri Cadının görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı! Yeşilçam'ın prensesine yıllar acımadı Uyumadan önce bu yiyecekleri sakın yemeyin! Döner dürüm yerken hayatlarının şokunu yaşadılar! Erzurumspor - Adana Demirspor / CANLI Erkekler şaşırdı, kadınlar tepki gösterdi