Cumhurbaşkanı Erdoğan kabri başında Kur'an okudu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 28. yılında düzenlenen anma törenine katıldı. Erdoğan Özal'ın mezarı başında, Kur'an-ı Kerim'in 82. suresi olan İnfitar Suresi'ni okudu.

This browser does not support the video element.

8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 28'inci yıldönümünde anıldı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar da katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kabri başında Kur'an-ı Kerim'in 82. suresi olan İnfitar Suresi'ni okudu.

Topkapı'daki Anıt Mezar'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenen törende, Özal ailesi üyeleri ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de yer aldı.

İNFİTAR SURESİ'NİN TÜRKÇE MEALİ

Gök yüzü yarıldığında; Yıldızlar dağılıp saçıldığında; Denizler taştığında; Kabirlerin altı üstüne getirildiğinde; Her insan dünyada neleri yaptığını, neleri de yapmadığını anlayacaktır. Ey insan! Yüce rabbin hakkında seni yanıltıp aldatan ne oldu? O rabbin ki seni yarattı, seni insan olarak şekillendirdi ve seni dengeledi. Terkibini de dilediği gibi yaptı. Hayır! İnanacak yerde siz hâlâ dini yalan sayıyorsunuz. Oysa sizi gözetleyen muhafızlar, değerli yazıcılar var. Onlar yaptığınız her şeyi biliyorlar. Buna göre kuşkusuz erdemliler cennette olacaklar; Kötüler ise kesinlikle cehenneme gireceklerdir. Ceza gününde oraya girerler; Ve oradan bir daha da ayrılamazlar. Ceza günü nedir bilir misin? Evet, ceza günü nedir bilir misin? O gün hiç kimsenin başkası için bir şey yapması elinden gelmez. O gün hüküm yalnız Allah'ındır.

Afrin'de hastaneye alçak saldırıdan korkunç görüntüler Süleyman Özışık'ın Sedat Peker'e övgüler yağdırdığı video sosyal medyada olay oldu İstanbullunun müsilajlı deniz keyfi Erdoğan-Biden görüşmesinden hangi sonuçlar çıkacak? S-400'ler için fantastik iddia! Karayılan'ın 'heyet' yalanına inanlara zehir zemberek sözler 'Tayyip dede' diyerek Erdoğan'ın çevresini sardılar