Yerli aşıda 3 aşama

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güzel şeyler olacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK üyelerine çalışmaları süren Kovid-19 aşısı ile ilgili bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada “Önümüzdeki dönemde güzel şeyler olacak” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesi değerlendirildi.

Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Kovid-19 salgınına ilişkin bir sunum yaptı. Bu sunum ile ilgili değerlendirme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aşı çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Önümüzdeki dönemde güzel şeyler olacak” ifadesini kullandığı ifade edildi.

AŞILAR ÜÇ AŞAMADAN GEÇECEK

Yeni Şafak'ın haberine göre: Erdoğan’ın önce kabine toplantısında, ardında da MKYK toplantısında duyurduğu iki aşının insanlar üzerinde klinik çalışmaları için ilk olarak İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan onay alınacak. Onay çalışmasının ardından aşıların çoğaltılma aşaması başlayacak. Çoğaltılan aşılar üç aşamada denenecek. İlk aşamada aşı çok küçük bir denek grubunda kullanılacak. Ardından aşı ikinci aşamada daha geniş denek grubu üzerine test edilecek. Son olarak da binlerce kişi üzerinde denenecek olan aşı her hangi bir yan etkisi göstermemesi ve durumunda DSÖ’nün onayına sunulacak.

Bakanlar, enkaz altından çıkarılan yaralıları hastanede ziyaret etti! Lüks aracın kaputundan çıktı! Şaka yapmak isterken arkadaşını öldürdü Gençlerbirliği – Gaziantep Canlı İzle Murat Dalkılıç konserinde korona tedbirleri hiçe sayıldı! Buse Hasyılmaz kurtarıldı mı? Sağlık durumu nasıl? Yasak Elma Zehrası Şafak Pekdemir erkek hali! Şafak Pekdemir önceden erkek miydi? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? BİM tampon koruyucu bant! 30 Ekim BİM Cuma aktüel ürünler indirimleri BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu! BİM contigo termos, araç içi havalı yatak! BİM 6 Kasım 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 30 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu