'Boynukalın yalnız değildir' mesajı

Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar gündeme oturdu. Kimileri Boynukalın'ın siyasi polemiklerin içine girmesini eleştirirken, kimileri de yaptığı açıklamalara destek verdi. Destek veren isimlerden biri de Cübbeli Ahmet Hoca oldu.

Ayasofya Camii imamı Mehmet Boynukalın, yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelere ilişkin Twitter hesabından çeşitli paylaşımlarda bulundu.

Son olarak faiz ile ilgili "Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir" ifadelerini kullanan Boynukalın, kimi kesimler tarafından eleştirildi.

Boynukalın'a kibarca bir uyarı da AK Parti'den geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Boynukalın'a "Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte!" dedi.

CÜBBELİ'DEN BOYNUKALIN'A DESTEK

Kimi kesimler de Boynukalın'ın  görüş beyan etme hakkının olduğunu ve bunu desteklediğini söyledi. Boynukalın'a son destek ise kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'den geldi.

Cübbeli Ahmet, Twitter hesabından "Mehmet Boynukalın Hocaefendi'nin de diğer hocalarımızın da dînî, dünyevî, maddî, mânevî, siyâsî her konuda görüş beyân etmeleri haklarıdır ve bunu destekliyoruz. Boynukalın yalnız değildir" mesajını paylaştı

Apple, İphone'un yeni modellerinde Pro Max yerine 'Ultra' model başlığı kullanılabilir Zelenskiy, Ukrayna'ya NASAMS füze sistemlerinin ulaştığını duyurdu Samsunspor'da teknik direktörlük görevine Hüseyin Eroğlu getirildi Instagram'a hikaye atmayı sevenleri bayram ettirecek yenilik açıklandı! Annesini öldürdü, kafasını balkondan aşağı attı: O anlar kameraya yansıdı 1,5 milyon TL'lik teklifi elinin tersiyle itti: Bana kalsa evde saklarım!
Sonraki Haber