Etnik kökenli patent başvurusu

Çinli Huawei'den büyük rezalet!

ABD merkezli bir araştırma şirketi, Çin'in teknoloji şirketi Huawei'nin sokakta yürüyen Uygurların tespitini sağlayan bir teknoloji için patent başvurusu yaptığını ortaya çıkardı.

Çinli teknoloji devinden etnik rezalet.. Sokakta yürüyen Uygurların tespiti sağlamak için kolları sıvayan şirket patent başvurusu yaptı. BBC'yle paylaşılan belgenin patent başvurusunu doğruladığı belirtildi.

Öte yandan Huawei, daha önce hiçbir teknolojik sistemlerinin etnik grupları tespit etmek için tasarlanmadığını açaklamıştı.

Huawei sistemin patenti için Çin Bilim Akademisi ile birlikte ilk olarak Temmuz 2018'de başvuruda bulundu.

Patent başvurusunda, sokaklarda video ve görüntü kaydı alınan, fotoğrafları çekilen yayaların bazı özelliklerinin belirlenmesi için yapay zeka tekniklerinin sağladığı derin öğrenme yöntemleri tanımlanıyor.

Bu özellik, bedenin farklı duruş ve hareketlerinin sonuçları nasıl etkilediğine odaklanıyor, örneğin bir kişi oturuyorsa veya ayaktaysa tespit edebiliyor.

Ama belge, bir bireyin hedef alınabilecek özelliklerine atıfları da listeliyor, atıflar arasında "ırk" (Han, Uygur) atıfları da var.

Netflix’te yayınlanacak olan Türk filmi “Mücadele Çıkmazı”nın adı değişti Mısırlı Mostafa Mohamed’in mest eden performansı! Sosyal medya yıkılıyor… Son Dakika | Çin bir Kovid-19 aşısına daha yaygın kullanım onayı verdi CD Projekt Red hacklendi! Cyberpunk 2077 büyük güncelleme ertelendi NATO'dan Türk askerine övgü dolu sözler Son dakika gündem: Gaziantep'te otomobilin çarptığı kişi öldü
Sonraki Haber