Çin'de vahşi hayvan pazarları yeniden açıldı mı?

Dünya genelinde 34 binden fazla kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs Kovid-19'un çıkışına kaynak gösterilen Çin'deki 'vahşi hayvan pazarı'nın yeniden açıldığı iddialarının asılsız olduğu ortaya çıktı...

İngiliz Dail Mail gazetesi Pekin hükümetinin yasaklamasına rağmen, Çin'de kovid-19'un çıkış adresi olarak gösterilen vahşi hayvan pazarlarının yeniden açıldığını ileri sürmüştü. 

Gazete ülkenin güneyindeki Dongguan kentinde bulunan Daily Mail muhabirinin, pazarlardaki hayvan satışlarının eskisi gibi tekrar faaliyete geçtiğini, fakat yetkililerin artık tezgahların görüntülerinin çekilmesine izin vermediğini ifade ettiğini belirtmişti. 

Gazete, Çin'in güneybatısındaki Guilin kentindeki bir başka muhabirin de, yarasaların, yılanların, örümceklerin ve akreplerin hastalıklara şifa niyetiyle satıldığı bir mağazanın reklam pankartının fotoğrafını çektiğini belirterek haberine kanıt olarak göstermişti. 

Ancak İngiliz gazetesinin ortaya attığı bu iddianın gerçeği yansıtmadığı, haberin asılsız olduğu ortaya çıktı. 

Kocasını üvey oğlu ile aldattı! İlişkisini savundu Zevk için para harcıyordu! Şimdi sokakta dileniyor Ünlü modelin son hali şaşırttı! 1 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Protestolara katılan ünlü şarkıcı vuruldu Polis ilk kez müdahalede bulundu Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! Trendyol siparişi ne zaman gelir? Bayram karantinaya döndü!