CHP'li belediyelerin başı taksicilerle dertte

İstanbul'da taksiciler ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki gerginlik devam ederken, benzer bir haber de Ankara'dan geldi. UKOME'nin taksi durağı levhaları ile ilgili kararına karşı çıkan taksiciler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a tepki gösterdi. Seçimde Yavaş'a destek verdiklerini belirten taksiciler "Ankara'ya yazık değil mi? Melih Başkanı arattılar" ifadesini kullandı.

This browser does not support the video element.

Ankara Büyükşehir Belediyesi binası önünde 100 araçlık konvoyla toplanan taksiciler, Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin aldığı karar sonrası mevcut taksi duraklarının yakınına başka taksi durağı levhası verildiğini ve bu durumun aralarında soruna neden olduğunu savundu.

'DEFALARCA UYARDIK'

Grup adına açıklama yapan VİP Taksi Durağı sorumlusu Muammer Kılıç, "Biz Ankara'da 5 taksi durağı esnafıyız, şu anda Ankara Büyükşehir Belediyesi mevcut Ankara Şöförler Odası'ndan yetkiyi alarak rantçılara taksi durağı levhası çıkarıyorlar. Bu durum çalışma bölgesindeki barışı bozuyor ve bizi buraya getiriyor. Defalarca uyardık...." ifadelerini kullandı.

'MELİH BAŞKANI ARATTILAR'

Kılıç, UKOME yetkilileri ile daha önce toplantılar yaptıklarını belirterek, "Rant elde edenlere levha çıkarttılar, geldiler taksi durağımıza bizden korkunç rakamlar talep ediyorlar. Bu esnafa yazık. Mansur Yavaş'a seçimlerde destek verdik. Taksiciye böyle yaparsa Ankara'ya yazık değil mi? Melih Başkanı arattılar" dedi.

Taksiciler, basın açıklamasının ardından araçlarına binerek bir süre belediye binası önünde korna çaldıktan sonra olaysız dağıldı.

AA 

Tarım uçağını savaş uçağı yaptılar İŞTE ÖZDAĞ’IN BOMBA İDDİALARININ PERDE ARKASI! Yahudi asıllı Azerbaycanlı cephede ön saflarda! MSB duyurdu: 9 terörist öldürüldü Ermenistan ordusu terlik istirahatinde AK Parti Gençlik Kolları'nın videosu