Kimsenin olmadığı eve 3 fatura

CHP'li belediyelere isyan ettiler

Pandemi sürecinde vatandaşlara yardımcı olmak için 'askıda fatura' uygulaması yapan CHP'li İstanbul, Ankara ve İzmir belediyelerine karşı su faturası isyanı başladı. Kimileri 2 aydır bulunmadığı evine 3 fatura kesildiğini söylerken, kimileri de 5 katına çıkan faturaya isyan etti.

Koronavirüs salgını sürecinde yüksek gelen doğal gaz faturalarının ardından EPDK harekete geçmiş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ'a soruşturma başlatmıştı.

İBB ise salgını bahane ederek faturaların bir aydan fazla süre göz önüne alınarak yazıldığını söylemiş ve faturaları yeniden düzenlemişti.

SU FATURASI İSYANI BAŞLADI

Doğal gaz faturalarının yankısı sürerken, şimdi de su faturası isyanı başladı.

Sosyal medyada CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i etiketleyen vatandaşlar gelen yüksek faturalardan dert yandı.

 2 AYDIR EVDE YOK AMA 3 KEZ FATURA GELDİ

Faturaların fotoğrafını paylaşan vatandaşların kimisi 50 lira gelen faturanın 250 lirayı bulduğunu belirtirken, kimisi de 2 aydır bulunmadığı evine 3 kez fatura geldiğini vurguladı.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Yemek yiyenlerin arasına araçla daldı: 8 yaralı Çocuklar Duymasın'ın Duygu'su Ayşecan Tatari anne oldu İçişleri Bakanlığı duyurdu! Vatandaşlardan gelen yoğun ilgi şaşırttı Vakit geçirmek için en iyi 5 hobi! Bu hobiler hayatınıza renk katacak Carrefour "Türk ürünlerini satmıyoruz" dedi 30 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan İller 2020! A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu Yasak Elma Zehrası Şafak Pekdemir erkek hali! Şafak Pekdemir önceden erkek miydi? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu! BİM contigo termos, araç içi havalı yatak! 29 Ekim A101 kataloğu! A101 Samsung Galaxy tablet, F5 elektrikli scooter BİM 6 Kasım 2020 aktüel ürünler kataloğu