Cezaevine girmek istemeyen şüpheli, 9 kişiyi rehin aldı

Bursa'da çeşitli suçlardan aranması olduğu öğrenilen Emre C., önce polise bıçakla saldırdı, daha sonra bir kahvehaneye girerek 9 kişiyi rehin aldı. Ekipler, 2 saatlik çaba sonucunda şüpheliyi etkisiz hale getirerek gözaltına aldı.

This browser does not support the video element.

Filmleri aratmayan olay geçtiğimiz akşam saat 21.00 sıralarında merkez Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı mahallesinde yaşandı.

POLİSE BIÇAKLA SALDIRDI

Öğrenilen bilgiye göre, Bağlarbaşı mahalle meydanında belinde silahlı dolaşan bir kişinin ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Olay yerine giden Osmangazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerini karşısında gören şüpheli Emre C. (48)
polislerden kaçmaya başladı. Kaçarken belindeki silahı düşürdü. Bu sırada şüpheli ile polis ekipleri arasında arbede çıktı. Polis ekiplerine bu seferde yanında bulundurduğu bıçakla saldıran C., kaçarak bir kahvehaneye girdi.

ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARAMASI ÇIKTI

İçerideki oturan müşterileri rehin alan şüpheli bıçağı boğazına dayayarak kapıyı kapattı. Polislerin telsizden anons etmesi üzerine olay yerine takviye ekipler ve müzakereci sevk edildi. İsminin Emre C. olduğu öğrenilen şüphelinin bir süre önce cezaevinden çıktığı, çeşitli suçlardan aranmasının bulunduğunu ve bir daha cezaevine girmek istemediği için kaçtığı öğrenildi.

Yaklaşık 2 saat boyunca direnen ve kahvehanedekileri de rehin alıp serbest bırakmayan Emre C., polis ekiplerinin bir anlık dalgınlığından yararlanarak elindeki bıçağı alarak etkisiz hale getirdi. Şüphelinin üstünde yapılan aramada ise yüklü miktarda uyuşturucu çıktı. Gözaltına alınan Coşkun Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Adana'da şaşkına çeviren görüntü: Motosikleti ayaklarıyla kullandı Takla atan otomobil kağıt gibi ezilmişti! Feci kaza kamerada Ankara'da ilginç anlar: Göle dönen caddede balık tutmaya çalıştı! Uzman çavuş devrilen motosikletle 50 metre sürüklenirken, şans eseri kurtuldu Çankırı’da meydana gelen selde yaşanan panik kamerada Sultanbeyli’de patlama! Restoran alev alev yandı