Cerrahtan 349 çocuğa istismar! Günlükte yazanlara 'fantezi' savunması...

Fransa'da 'ülke tarihinin en büyük pedofili vakası' ülkenin bir numaralı gündemi haline geldi. 30 yıl boyunca 349 çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan cerrahın, tüm yaşananları günlüğünde anlattığı belirtiliyor.

Fransa'da savcı Laureline Peyrefitte, 30 yıl boyunca ülkenin orta ve batı kesimlerinde görev yapan Joel Le Scouarnec’in en az 349 çocuğa cinsel istismarda bulunmuş olabileceğini söyledi.

Cerraha ait günlüklerin de ele geçirildiğini belirten yetkililer Scouarnec’in, çok sayıda çocuğun adının geçtiği bu notlarda istismar ve tecavüz olaylarını kaleme aldığını belirtti.

'FANTEZİ' SAVUNMASI

Sputnik'in aktardığına göre, günlüklerde adı geçen çocuklara ulaşan polis, 229 kişinin ifadesine başvurdu. Bu kişilerden 197’sinin Scouarnec’ten şikâyetçi olması üzerine dava açıldı. Ancak cerrahın avukatları ise günlüklerde yazanların ‘yalnızca fantezi’ olduğunu savunuyor.

 Şu anda emekli olan 68 yaşındaki Le Scouarnec, dört çocuğa istismar ve tecavüz suçlarından 13-17 Mart'ta hâkim karşısına çıkacak. Cerrah, en az 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olsa da zaman aşımından dolayı birçok suçlamadan yargılanamayacak.

Joel Le Scouarnec’in 2005 yılında çocuk pornografisi içeriği barındırmaktan dört ay ertelenmiş hapis cezası aldığı da belirtildi.

Ebru Şallı'yı çileden çıkartan mesaj! Bikinisi yüzünden tutuklandı! Mumyalanan yamyam seri katilin cesedi yakıldı Lise boş kontenjanları açıklandı mı? LGS taban puanları 2020 Haftalık burç yorumları 10 - 16 Ağustos PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları Tıp fakülteleri taban puanları 2020! Tıp başarı sıralamaları kontenjanlar Sen Çal Kapımı 5. Bölüm izle full tek parça FOX YouTube MasterChef Emel Günoğlu kimdir? Kaç yaşında? Instagram hesabı ne?