Çavuşoğlu: Bir çalışma grubu kuracağız, bu teklif Biden'dan geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı son dakika açıklamasında; "ABD’nin PKK / YPG ile iş birliği FETÖ’nün ABD’deki varlığı ve s400’lere ilişkin tutumu müttefiiklik ruhu ile bağdaşmıyor. ABD’nin tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor. Bu konuları ele alacak bir çalışma grubu kuracağız. Bu sefer bu teklif ABD tarafından Biden tarafından geldi." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin PKK / YPG ile iş birliği FETÖ'nün ABD'deki varlığı ve S-400'ler ile ilgili tutumuna tepki gösterdi. Bakan Çavuşoğlu, ABD'nin bu tutumunun müttefiiklik ruhu ile bağdaşmadığını belirtti. "Bu konuları ele alacak bir çalışma grubu kuracağız. Bu sefer bu teklif ABD tarafından Biden tarafından geldi. " ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN BİDEN GÖRÜŞMESİ SONRASI AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptığı açıklamalarında ; "Eğer karşımızda bir terör örgütü olan PKK/PYD/YPG varsa, ne gerekiyorsa biz bunu yaparız. Bundan da taviz vermeyiz. Bunu zaten biz kendilerine her zaman söyledik ve söylüyoruz. Bundan sonraki süreçte de NATO'da müttefiksek, NATO müttefiki olarak bizim ittifak halinde olduğumuz ortağımızın böyle bir şeye tevessül etmemesi gerekir. Yine aynı şekilde bundan sonraki süreçte de Türkiye'nin temel önceliklerinden olan bu meselede beraber çalışmamız gerektiği hususunda bugün de mutabakata vardık. Orada da kendilerinin olumsuz bir yaklaşımı olmadı." ifadelerini kullanmıştı.

Windows 98 yüklü 19 yıllık Mars Express uzay aracı güncelleme aldı CHP'li Aykut Erdoğdu, eski eşinin paylaşımı sonrası açıklama yaptı Düğünlerinde kılıçla pasta kesen Hacı Sabancı ve Nazlı Kayı, sosyal medyada gündem oldu! Adana'da sahte içki operasyonunda 7 şüpheli yakalandı Tüp patlaması sonrası alevler metrelerce yükseldi: O anlar kamerada Mersin'de 'yan bakma' katliamı! 2 delikanlı öldü
Sonraki Haber