Tim Seyfi canlandırdı...

Casus dizisinde Türk oyuncuya Ladin'in babası rolü

Suriye'ye sızdırılan İsrail ajanının hayatını anlatan bir dizide, Usame Bin Ladin'in babasını rolünü Türk aktör Tim Seyfi canlandırdı.

60'lı yılların başında suriyeye sızdırılmış Mossad ajanı Eli Cohen'in hikayesinin anlatıldığı 6 bölümlük dizi The Spy'da Usame Bin Ladin'in babasını rolünü Türk aktör Tim Seyfi'nin canlandırdı.

Dizide Cohen'in hayat hikâyesine uygun olarak birçok ünlü ve gerçek figüre yer verildi. 

Tim Seyfi kimdir?

Tim Seyfi, 10 Ağustos 1971 tarihinde Sivas, Yıldızeli'nde ailenin beşinci çocuğu olarak doğmuştur. İki buçuk yaşına kadar ninesiyle Sivas'ta kalmıştır. Babası çalışmak için Almanya'ya gidenlerdendir. Babası çöpçü annesi ise ev hanımıdır. Sekiz kardeş olan Tim Seyfi'nin asıl adı Timur Seyfettin Ölmez'dir. Münih'de büyümüştür.

15 yaşına geldiğinde arkadaşlarıyla "Noise Pollution" adlı bir müzik grubu kurdu ve Münih'in çeşitli barlarında sekiz yıl şarkı söyledi. 18 yaşında televizyonda gençlik programlarında sunuculuk yaptı.

Kendisini bildi bileli dünyayı gezmek, farklı insanlar tanımak isteyen Tim Seyfi, Fransa'da simultane tercümanlık okumaya karar verdiğinde Au pair olarak Marsilya'ya gider önce İşi ailenin iki erkek çocuğuna müzik çalıştırmak ve onları okula götürüp getirmektir. Bu arada tiyatroya merak sarar. Fransa'da Marsilya Üniversitesinde 2 sene tercümanlık okuyup, Üniversiteyi bitirdikten sonra Paris'te Cours Florent'da oyunculuk eğitimi alır.

İngilizce, Fransızca, Türkçe, Almanca ve İtalyanca'yı iyi derecede bilmektedir. Ama Fransa'dan Münih'e döndüğünde tercuman değil oyuncu olmaya karar verdi. Hanns Christian Müller'in yabancı düşmanlığını anlatan filmi "Kronstdadt'a Hoşgeldiniz" ile ilk filmini çevirdi.

Aynı zamanda Berlin Metropol Tiyatrosu ve Fastfood Tiyatrosu'nda oyuncu olan Tim Seyfi, Barselona Film Festivali'nde "Cookie Thief" filmindeki rolü ile "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü aldı. Berlin'de Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk yaptı.

Babylon Brothers adıyla kurduğu yapım şirketi vardır.

Tim Seyfi, Almanya'da verdiği bir work shop'ta tanıştığı yarı Türk-yarı İtalyan eşi Marianna ile evlendi. Ela Luna adında 2005 doğumlu bir kızı vardır.

2013 yılında "Otisabi" adlı filmde başrolde oynarken diğer rollerde Atilla Pekdemir, Özgür Emre Yıldırım, Mustafa Ordaş, Gürkan Kaçar oynadı.

Ünlü oyuncu, fit halini köpük banyosu pozuyla sergiledi İç çamaşırıyla tedavi yapan hemşirenin kimliği belli oldu Yetenek Sizsiniz'in jüri üyesinden itiraf: Bilerek gösterdim 15 ilde seyahat yasağının kalkacağı tarih belli oldu! Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! MİT tespit etti, Erdoğan uyardı, kanlı darbe önlendi! Bakan Koca'dan 20 yaş altı ile 65 yaş üstü için yeni düzenleme müjdesi... Korkutan korona raporu! Çabalar boşa mı? Engellemiyor mu? Çarpıcı rapor: Virüsün yayılmasını engellemiyor!