Buna kim "dur" diyecek? Taksici Şişli'den Taksim'e 200 TL istedi!

Şişli Bomonti'den Taksim'e turistleri götüren taksi 3 kilometre yol için 200 lira istedi. Turistlerin taksiciyi şikayet etmesi üstüne hem şoföre 1.100 lira ceza kesildi hem araç bağlanarak otoparka çekildi.

Şişli Bomonti 'den Taksim'e götürdüğü turistlerden 200 TL istediği gerekçesiyle taksiciye 1.110 lira ceza kesildi. Taksi de bağlanarak otoparka çekildi. Turisler de polise şikayet ettikleri taksiciye 100 lira verdi. 

Taksi şoförü, iddiaya göre taksimetre açmadan Şişli Bomonti’den Taksim'e getirdiği müşterilerinden 3 kilometrelik mesafeye 200 TL istedi. 

Taksim’de inen turist müşteriler, fazla para isteyen taksiciyi uygulama yapan polislere şikayet etti. Turistlerle taksici arasında yaşanan tartışma sonrası, polis turistleri Bomonti’den Taksim’e taksimetre açmadan getirip 200 TL para istediği gerekçesiyle taksiciye belge ibraz etmediği, kaldırıma araç park ettiği ve müşteriyi aldıktan sonra taksimetreyi açmadığı gerekçesiyle 1.110 TL para cezası kesti. Taksi de daha sonra bağlanarak otoparka çekildi. Olay sonrası taksici polise, "Oğlum yaşındasın. 56 yaşındayım. Ben bu arabaya valiz koymuyorum. Bu VIP araç. Biz artı valiz parası alıyoruz. Anlaşmamız öyle. 2 trilyonluk plaka. Yeni baypas ameliyatı oldum. Valiz taşıyorum" dedi. Turistler ise 200 TL isteyen taksiciye 100 TL verdi.

İsrail güçleri, 17 yaşındaki Filistinli genci öldürdü! 8 askerin katil zanlısı PKK-KCK’lı terörist yakalandı Vanguard filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Vanguard filmi nerede çekildi? Süper Loto 9 Ağustos 2022 sonuçları... Süper Loto Bilet Sorgulama millipiyangoonline.com'da! Yarın hava nasıl olacak? 10 Ağustos 2022 hava durumu İstanbul'da tarihi camide korkutan yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi
Sonraki Haber