Bir doktor daha koronavirüse yenik düştü

Koronavirüs sağlık çalışanlarını etkilemeye devam ediyor. Uzun yıllar Kütahya Devlet Hastanesi'nde görev yapan Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Nurettin Mutluergil koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, eski mesai arkadaşının ölümünü duygusal sözlerle açıkladı.

Kütahya'da görev yaptığı süre boyunca bir çok başarıya imza atan Mutluergil'in koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle vefat ettiğini arkadaşı duyurdu.

"DÜNYADA NADİR BULUNAN DÜRÜST İNSAN"

Mutluergil'in eski mesai arkadaşlarından CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, "Acımız çok büyük. Kütahya Devlet Hastanesi'nde yıllarca birlikte çalıştığımız çok sevgili meslektaşım, abim, dünyada nadir bulunan dürüst, çalışkan insan Göz Doktoru Op. Dr. Nurettin Mutluergil koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Çok çok çok üzgünüm. Mekanı cennet, devri daim olsun. Allah ailesine, evlatlarına, sevenlerine güç kuvvet ve sabırlar versin" paylaşımı ile üzüntüsünü bildirdi.

İKİ PROFESÖR HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İstanbul'da geçtiğimiz gün Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu dün ise Prof. Dr. Feriha Öz, koronavirüs nedeniyle hayata gözlerini yummuştu.

 KORONAVİRÜS ŞEHİTLERİMİZ

Yeni tip koronavirüs nedeniyle tedavi gören Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu 1 Nisan'da vefat etti. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, "Herkesin sevdiği bir ulu çınar. Maalesef hastadan kapmış olduğu koronavirüs nedeniyle 15 günlük yoğun bakım mücadelesi sonlandı" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da mesajında, "Kıymetli hocamıza Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve koronavirüse karşı yürüttüğümüz mücadelenin kahramanı sağlık çalışanlarımıza başsağlığı diliyorum" dedi. 

Feriha Öz

Dünyaca ünlü Türk patolog Prof. Dr. Feriha Öz 2 Nisan'da yeni tip koronavirüs nedeniyle 87 yaşında hayatını kaybetti.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Prof. Dr. Feriha Öz'ün vefat ettiğini duyurdu.

Prof. Dr. Gönen, paylaşımında "Bizlerin ve binlerce meslektaşımızın yetişmesinde çok büyük katkıları olan, on binlerce kritik hastanın tanısını koyan sevgili hocamız Prof. Dr. Feriha Öz'ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hocamızın mekanı cennet olsun." ifadelerine yer verdi.

 
Dünyanın en güzel kızı büyüdü! Seyir halindeki otomobilde cinayet! İnternetin yeni fenomeni o oldu! 4 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Müge Anlı'da ortaya çıktı! 'Ayşe Altuntaş'la para karşılığı cinsel ilişkiye girdik' Trendyol siparişi ne zaman gelir? Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! Ayetel Kürsi Suresinin okunuşu nasıl? Anlamı nedir? Boyları 7 metre! 'Anlatsak kimse inanmazdı'