Binlerce İtalyan salgının uydurma olduğunu savundu

Koronavirüse 33 bin kurban veren İtalya'da yüzlerce insan salgının aslında hiç olmadığını, bunların politikacıların uydurması olduğunu savundu. Sosyal mesafeye uyulmayan ve maske takılmayan protesto gösterisinde ‘Bu akciğerler benim ve nefes almak kutsaldır’ sloganları atıldı.

Koronavirüs salgınında ağır hasar alan İtalya’da yüzlerce insan hükümetin koronavirüs önlemleri için aldıkları kararları protesto etti.

Emekli bir generalin liderliğinde toplanan insanlar koronavirüsün varlığını inkar ediyor.

‘BU AKCİĞERLER BENİM VE NEFES ALMAK KUTSALDIR’

 Piazza del Popolo meydanında toplanan turuncu yeleklilerin lideri çocukların maske takmamaları gerektiğini savunurken ‘Bu akciğerler benim ve nefes almak kutsaldır’ dedi.

Protestoya katılanlar ‘salgın asla var olmadı, politikacılar kendilerini güçlendirmek için olduğunu iddia ettiler' dedi. Göstericiler protesto sırasında sosyal mesafe kurallarına da uymadı.

33 BİN 530 KİŞİ ÖLDÜ

Son verilere göre 233 bin vakanın görüldüğü İtalya’da 33 bin 530 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.

Yeni Omicron varyantının semptomları neler? Omicron varyantının ilk semptomları ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Engelleri Birlikte Aştık Buluşması"nda önemli açıklamalarda bulundu Türkiye, Kırgızistan'daki seçimlerin huzur içinde tamamlanmasından memnun Tır köprüden düştü! Araçta bulunan 3 kişi diri diri yandı Kritik zirvede ne konuşuldu? Shane Larkin coştu, A Milli'ler Britanya'yı devirdi...
Sonraki Haber