Biden: Ukrayna'da köşeye sıkışan Rusya, hipersonik füze fırlattı!

ABD Başkanı Joe Biden yaptığı basın toplantısında, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması hakkında açıklamalarda bulunarak, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı saldırılarında hipersonik füzeler kullandığını duyurdu. Biden, "Fark ederseniz, Rusya hipersonik füze fırlattı" dedi.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları şiddetlenerek devam ederken, ABD Başkan Joe Biden Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Ukrayna'da yaşanan son olaylara ve ABD'nin konuya yönelik yaklaşımına değindi. Yaptığı açıklamada, Rusya’nın saldırılarına karşı haftalardır direnen Ukrayna’ya destek olduklarını bir kez yineleyen Biden, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı saldırılarında hipersonik füzeler kullandığını fark ettiklerini kaydetti.

"BUNU KULLANMALARININ BİR NEDENİ VAR"

Biden, "Fark ederseniz, Rusya hipersonik füze fırlattı, çünkü mutlak kesinlik olmadan geçebilecekleri tek şey bu. Hepinizin bildiği gibi, önemli bir silah ve üzerinde başka herhangi bir fırlatma füzesi ile aynı savaş başlığına sahip olması, onu durdurmak neredeyse imkansız olması dışında çok fazla fark oluşturmuyor. Bunu kullanmalarının bir nedeni var" ifadelerini kullandı.

"UKRAYNA’DA KESİNLİKLE BİYOLOJİK VE KİMYASAL SİLAHLAR YOK"

Ayrıca Başkan Biden konuşmasında, Putin’in saldırılarına karşı NATO’ya birlik çağrısı yaptığını duyurdu. ABD’nin Ukrayna’ya yaptığı silah yardımından dolayı memnun olduklarını belirten Biden, ülkesinin Ukrayna’ya ve bölgedeki NATO müttefiki ülkelere 2 milyar dolarlık destekte bulunduğunu belirtti. Rusya’nın yürüttüğü sahte algı operasyonları sayesinde birçok dost ülkeyi, ABD ve Ukrayna’nın kimyasal saldırı planladığına ikna ettiğini vurgulayan Biden "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iddia ettiği gibi bizde ve Ukrayna’da kesinlikle biyolojik ve kimyasal silahlar yok, size garanti ederim" dedi.

Windows 98 yüklü 19 yıllık Mars Express uzay aracı güncelleme aldı CHP'li Aykut Erdoğdu, eski eşinin paylaşımı sonrası açıklama yaptı Düğünlerinde kılıçla pasta kesen Hacı Sabancı ve Nazlı Kayı, sosyal medyada gündem oldu! Adana'da sahte içki operasyonunda 7 şüpheli yakalandı Tüp patlaması sonrası alevler metrelerce yükseldi: O anlar kamerada Alçılı kolla falçata salladı! Kulağından ısırdı
Sonraki Haber