Bayramda 3 ilde kırmızı alarm! Yetkililer uyardı: 14 gün evde kalın!

Ramazan bayramını yaşadığımız şu günlerde, Anadolu'dan koronavirüs vaka sayısında artış haberleri gelmeye başladı. Vatandaşların bayramı memleketlerinde geçirmeleri için verilen izinden sonra dün Elazığ bugün de Bİngöl ve Burdur'da yeni koronavirüs vakaları ortaya çıktı. Yetkililer İstanbul ve başka illerden memleketlerine gelen vatandaşları 14 gün evlerinde kalmaları konusunda uyardı.

BİNGÖL'DE 30 GÜN SONRA YENİ VAKA

30 gündür yeni koronavirüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, 4 günlük kısıtlama öncesi gelen bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı filyasyon ekipleri sahada çalışma yaptı. Yapılan çalışma ile yeni vakalar ile birlikte temas ettiklerinin kontrol altına alındığı öğrenildi. Kısıtlama öncesinde kente gelenlerin 14 gün süreyle kimseyle temas etmemesi istenirken, bayram sonrasında da tedbirin elden bırakılmamasının önemli olduğu vurgulandı.KONTROL ALTINA ALINDI

Son bir aydır yeni vakaların olmadığını ancak şehir dışından gelen vatandaşların birkaçının testinin pozitif çıktığını belirten İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, vakaların ve temasların kontrol altına alındığını söyledi. Gündoğdu, “Pandemi sürecinde tüm sağlık çalışanlarımızın göstermiş olduğu gayretle son bir aydır salgın ilimizde kontrol altında tutulmuştu ancak şehir dışından gelen vatandaşlarımızla beraber son birkaç gündür maalesef kısmi artışlar görülmekle beraber, bunlar da filyasyon ekiplerimizin ve hastane çalışanlarımızın yoğun bir gayretiyle tekrar kontrol altında tutulmuştur” dedi.

Bayram sonrasında da tedbirlere uyulması gerektiğinin altını çizen Gündoğdu, “Bayram sonrası da vatandaşlarımızın kontrollü sosyal mesafe ve tedbirlere uymasıyla salgın kontrol altında tutulabilir, istenilen düzeyde salgını götürebiliriz. Özellikle 1,5 metre kuralına uyulması ve maske takılmasına dikkat edilmesi şart ve bizler için önemli" ifadelerini kullandı.

BUCAK'TA İKİ KATIL EV KARANTİNAYA ALINDI

Burdur'un Bucak ilçesine Ankara'dan ziyarete gelen bir kişide koronavirüs vakası tespit edilmesi üzerine iki katlı ev karantinaya alındı

Ankara'da kargo firmasında çalışan bir kişi, bayram dolayısıyla Bucak'ta yaşayan bir yakınına ziyarete geldi. Ziyaret sırasında rahatsızlanan kişi Bucak Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Bu kişi, Covid-19 testi pozitif çıkınca kendisi ve temasta bulunduğu yakınlarının ikamet ettiği Çavuşlar Mahallesi'ndeki iki katlı ev karantinaya alındı. Polis ekipleri de evi denetime aldı.

Elazığ'da da dün kente yeni gelenlerde koronavirüs tespit edilmiş iki apartman karantinaya alınmıştı. (AJANSLAR)

Bu profesör yılanların turşusunu kuruyor Bu köyün tabelasını gören soyunup fotoğraf çektiriyor Bodrum'da detoks kampına girdi 3 Temmuz 2020 bugün hangi maçlar var? Genç Ferdi Fener'i sırtladı! Yasak Elma dizisinde flaş ayrılık! Yerini bakın kime bıraktı? Başakşehir'e Antalya'da can suyu! Sigara Güncel Fiyat Listesi! Hangi Sigara ne Kadar Oldu? En ucuz Sigara kaç TL Olacak? 200 bin kişi karantinaya alındı!