Başbakanken bile "Gelecek de bir gün Gelecek" demiş!

Yeni kurulan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Karar gazetesine mülakat verdi. Söyleşide iktidara eleştiriler getiren Davutoğlu, kendisine, partisinin finansmanını nasıl sağladığı sorulduğunda ise çok ilginç bir itirafta bulundu...

AK Parti'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ilk röportajını Karar gazetesine verdi.

Karar yazarları Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtlayan Davutoğlu iktidara eleştiriler getirerek "kişiye bağlı" parti kurmadığını savundu.

Davutoğlu, söyleşide kendisine yöneltilen partisini nasıl finanse ettiği yönündeki bir soruya yanıt verirken ise çarpıcı bir itirafta bulundu.

Davutoğlu, Yıldıray Oğur'un "Nereden geliyor bu partinin parası?" sorusunu şöyle cevaplandırdı;

"Doğru ve önemli bir soru bu. Ben biraz da bunları öngörerek başbakanlık dönemimde siyasetin finansmanıyla ilgili bir yasa getirmiştim. Herkes şeffaf bir şekilde bilmeli ve bir partiye destek olan da o partiye destek olduğu için herhangi bir hukuki müdahaleye maruz kalmamalı. Net olmalı, netleşirse mesele kalmaz. Bir kişi destek verdi bir partiye finansal olarak ya korkuyor bu desteğim bilinirse deyip desteğini başka yollardan vermeye çalışıyor, verip görünmek istemiyor. Bazen de iktidar ümidi gördüğünde herkes o partiye destek olmak istiyor ki iktidara geldikten sonra oradan nemalanayım."

Ahmet Davutoğlu bu açıklaması ile AK Parti iktidarında başbakanlık görevini icra ederken gelecekteki siyasi parti finansmanı konusunu düşündüğünü ve bu konuda yasa çalışması yaptığını da itiraf etti.

Askerleri ‘görünmez’ hale getiren yeni kamuflaj teknolojisi! 27 Haziran Sayısal Loto Sonuçları Açıklanı mı? Çılgın Sayısal Loto Sonuç Sorgula Ekranı Kaynanasıyla Yıldızı Barışmayan 4 Burç Kabusu yaşadı, çığlık atınca kurtuldu: Garip telefonlar almaya başladım Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı'na Dev Transfer! Engin Altan Düzyatan'ın Yeri Çabuk Doldu Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı bitti
Sonraki Haber