Bakan Çavuşoğlu: Yunanistan'a pozitif bir gündemle gidiyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'a pozitif bir gündemle gittiğini belirterek "Karşı taraftan da aynı yaklaşımı bekliyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, Atina'ya pozitif gündemle gittiklerini söyleyerek, "Pozitif ağırlamıştık. Karşı taraftan da aynı yaklaşımı bekliyoruz." mesajını verdi.

Çavuşoğlu, Batı Trakya'da Müslüman Türk azınlık temsilcileriyle de bir araya gelecek.

Batı Trakya'daki ziyaretinin ardından Bakan Çavuşoğlu, Atina'ya geçecek. Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın vereceği yemeğe katılacak.

Gündem, iki ülke ilişkileri ve Ege Denizi’ndeki gelişmeler olacak

Yunan mevkidaşı Dendias ile bir araya gelecek. İki bakan, Türkiye-Yunanistan ilişkilerini kapsamlı bir şekilde ele alacak.

Görüşmenin gündemi Doğu Akdeniz ve Ege Denizindeki gelişmeler olacak. Ayrıca görüşmede göçmenlerle ilgili Yunanistan'ın tutumu da değerlendirilecek.

Yunanistan'ın ülkedeki Türk azınlığa yönelik tutumu da yine bu toplantıda ele alınacak.

SAVUNMA BAKANLARININ YUNANİSTAN TEMASI

Türk ve Yunan Milli Savunma Bakanlıkları Heyetleri arasındaki 4’üncü Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı da 26-27 Mayıs 2021 tarihlerinde video telekonferans yöntemi ile gerçekleşmişti.

Toplantıda Güven Artırıcı Önlemler konusundaki görüşmelerin devamı hususunda mutabık kalınmıştı.

Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşıyla Ankara'da görüşmüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikolaos Dendias ile 15 Nisan'da Ankara'da görüşmüştü.

Sauna ve buhar banyosunun 8 önemli faydası!- VİDEO 3 kişinin hayatını kaybettiği kazada yargılanan sürücü 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı Günün sözü - 27 Eylül Pazartesi günün anlamlı sözleri nedir? Bugünün anlamlı sözleri nelerdir? Bugün için günün sözü! Merkez Bankası Kararını Verdi! Oran Arttırıldı! İşte Son Alınan Karar Ünlü şarkıcı Kelly Price koronavirüse yenik düştü Bebeği canlı canlı gömmeye çalışanların ifadeleri ortaya çıktı: İşte mezara gömme nedenleri
Sonraki Haber