Bakan Albayrak: Ülke tarihinin en yüksek rakamı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ihracat verileri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Bakan Albayrak, "Ekim ayında ihracatımız %5,6 artarak 17,3 milyar dolar oldu. Böylece, ülke tarihimizdeki en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştık. Altın hariç, ihracatın ithalatı karşılama oranı %95,3. İhracatın her geçen gün güç kazandığı ve cari dengenin sağlandığı yeni bir döneme giriyoruz." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ihracat verileri ile ilgili değerlendirmede bulundu.

EN YÜKSEK AYLIK İHRACAT RAKAMI 

Bakan Albayrak'ın sosyal medya hesabından yaptığı tam açıklama şöyle;

Ekim ayında ihracatımız %5,6 artarak 17,3 milyar dolar oldu. Böylece, ülke tarihimizdeki en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştık. Altın hariç, ihracatın ithalatı karşılama oranı %95,3. İhracatın her geçen gün güç kazandığı ve cari dengenin sağlandığı yeni bir döneme giriyoruz.

Windows 98 yüklü 19 yıllık Mars Express uzay aracı güncelleme aldı Tüp patlaması sonrası alevler metrelerce yükseldi: O anlar kamerada Eski kız arkadaşı ve ev arkadaşını öldürmüştü: Katilin evinden uyuşturucu ve silah çıktı Adana'da sahte içki operasyonunda 7 şüpheli yakalandı Near Protocol nedir? Mersin'de 'yan bakma' katliamı! 2 delikanlı öldü
Sonraki Haber