Aytaç Yalman kabul etmeyince virüs 3 kişiye daha bulaştı

15 Mart'ta koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın eşi, koruması ve doktoru da yoğun bakımda tedavi görüyor. Yalman'ın hastaneye yatmayı kabul etmediği için virüsün yayıldığı öğrenildi.

Hürriyet istihbarat servisinin haberine göre, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ve hipertansiyon dışında hastalığı olmayan 79 yaşındaki Yalman'ın hastalık belirtileri 11 Mart'ta nefes darlığıyla başladı.

Yalman'ın 15 Mart’ta hayatını kaybetmesi üzerine tedavi gördüğü Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'nce açıklama yapıldı.

EVDE TEDAVİ İSTEDİ

Açıklamaya göre 12 Mart’ta eve çağrılan Fenerbahçe Orduevi doktorunun hastaneye gitmesi konusunda uyarmasına rağmen Yalman evde serum tedavisi uygulanmasını istedi.

 Yalman'ın şikayetleri artınca 13 Mart'ta doktoru tekrar eve çağrıldı. Yalman bu kez ikna edilerek hastaneye götürüldü ancak yatmayı kabul etmeyerek evine döndü.

Durumu kötüleşen Yalman, aynı gün saat 17.00’de özel bir sağlık kuruluşuna yatırıldı.

15 Mart'ta Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Yalman, aynı gün saat 19.50’de hayatını kaybetti

Bu nasıl tedavi! Hastalar ve cesetler yan yana! Ünlü isme ahlaksız teklif! Ünlü modelin son hali şaşırttı! 66 yaşındaki senatör, çırılçıplak kaldı Üstelik maskesiz girmek de yasak Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! Trendyol siparişi ne zaman gelir? Protestolar kana bulanıyor Destek paketlerinin detayı belli oldu!