AYD: Yerel televizyonlar da resmi ilanlardan yararlanmalı

39 maddelik "Basın Kanunu'yla Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi meclise sunuldu. Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, yerel televizyon kanallarının da resmi ilanlardan yararlanması gerektiğini ifade etti.

This browser does not support the video element.

39 maddelik "Basın Kanunu'yla Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" meclise sunuldu.

Kamuoyunda sosyal medya yasası olarak bilinen dezenformasyonla mücadeleye ilişkin yasa teklifinin Meclis'e sunulmasıyla düzenlemede yer alacak değişiklikler merak ediliyor.

Teklifle internet haber siteleri süreli yayınlar kapsamına alınıyor. Meclise sunulan düzenlemeye ilişkin bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, yerel televizyon kanallarının da bu düzenlemede yer alarak resmi ilanlardan yararlanması gerektiğini söyledi.

Burhan, şu anda 50 civarında yerel kanal bulunduğunu, yerli ve milli medya olan Anadolu medyasının da desteklenmesi gerektiğini belirtti.

CNN Türk'te Hande Fırat'a 'örümcek provakasyonu'! Canlı yayında panikledi TRT Genel Müdürü Sobacı: Dezenformasyon bugün kat be kat arttı Gülben Ergen sahnede bayıldı AK-47'nin kalaşnikof olduğunu bilmeyen Cem Küçük'e eleştiri yağdı Canlı yayın sırasında Kiev'de sirenler çalmaya başladı Tarkan'ın Geççek Şarkısı Yayınlandı! Geççek Şarkısı Sosyal Medyada Gündem Oldu