Kubbedeki özel sır...

Ayasofya'nın bilinmeyen gerçekleri!

Ayasofya'nın ibadete açılması ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Garbiyat Enstitüsü Başkanı, tarihçi Dr. Yalçın Koçak, Ayasofya'nın bilinmeyen gerçeklerini SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel'e anlattı.

İstanbul'un Fethi'nin yıl dönümünde Ayasofya'da Fetih Suresi'nin okunması ile birlikte, Ayasofya'nın ibadete açılması ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bu tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ayasofya'nın ibadete açılması için başlattığı hukuki çalışmalar sona yaklaştı. Erdoğan, kurmaylarıyla yaptığı toplantıda "Ayasofya için 2 Temmuz'da alınacak Danıştay kararının ardından inşallah ilk namazımızı kılarız" ifadelerini kullanarak ilk namazın 15 Temmuz'da kılınması yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Garbiyat Enstitüsü Başkanı, tarihçi Dr. Yalçın Koçak, ibadete açılması ile ilgili tartışmaların sürdüğü Ayasofya'nın bilinmeyen gerçeklerini SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel'e anlattı.

"AYASOFYA YENİDEN İBADETE AÇILMALI"

Ayasofya’nın 1935 yılında uluslararası bir anlaşma ile müzeye çevrildiğini anlatan Dr. Yalçın Koçak, ”Ayasofya yeniden camiye çevrilerek, ibadete açılmalı” ifadesini kullandı.

Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması, Türkiye için neden önemli? Ayasofya’nın kubbesinde bulunan ve tüm dünyayı ilgilendiren çok özel sır ne? Ayasofya’nın dört yerine yapılan dört minare neden önemli? 

Dr. Yalçın Koçak'ın açıklamalarının tamamı SuperHaber YouTube kanalında yayında...

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Brezilya'da kıskanç koca eşini zehirledi! Bebek öldü Harika Avcı için ağlayarak yardım istedi Adana da 16 yaşındaki sürücü 5 kilometrelik kovalamaca ... Maraşlı dizisine 2 yeni oyuncu Ünlü oyuncu mutlu haberi böyle duyurdu Şanlıurfa'da Türk bayrağını indirmeye çalışan kişiye linç girişimi A101 24 Eylül 2020 aktüel ürünler 24 Eylül 2020 bugün hangi maçlar var? A101 1 Ekim 2020 aktüel ürünler 2 Ekim BİM aktüel ürünler! BİM katalog fiyat listesi BİM 2 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var?