Ay nasıl kokar hiç merak ettiniz mi?

Kaç tane burun deliğimiz var, Evren ne renktir, Napolyon’un en aşağılayıcı yenilgisi neyle ilgilidir, Ay nasıl kokar? İşte pek az kişinin bildiği ilginç bilgiler galerimizde.

Dünyanın etrafını dolaşan ilk insan kimdir?Zenci Henry... Ferdinand Macellan dünyanın etrafındaki turunu asla tamamlayamadı. 1521’de Filipinler’de henüz turun yarısındayken öldürüldü. Macellan 1511’de Portekiz’den çıkıp Hint Okyanusu’nu geçerek önce Uzakdoğu’yu ziyaret etti. Zenci Henry’yi 1511’de Malezya’daki bir köle pazarında buldu ve onu geldiği yoldan Lizbon’a götürdü. 1519’da çıkılan dünya turu girişimi de dahil olmak üzere bundan sonraki tüm yolculuklarında Zenci Henry, Macellan’ın yanında gitti. Bu yolculuk diğer yönden, yani Atlas Okyanusu’nu ve Büyük Okyanus’u geçerek gerçekleşti, bu yüzden 1521’de Uzakdoğu’ya vardıklarında Zenci Henry dünyanın etrafını tam olarak dolaşmış olan ilk insan oldu.
O erkekler yatakta daha uzun dayanıyor! Fenerbahçe'ye 'Kocaman' darbe! Jelena'nın Tosic'i aldattığı mesajlar ifşa oldu! Çaykur Rizespor durdurulamıyor! İzmir'de korkutan görüntü! 10 ev bu halde... Ankaragücü VAR'a takıldı!