Avrupa'da gıda krizi! Adres bu kez Fransa...

Avrupa'da pek çok ülkede ortaya çıkan ekonomik kriz, günden güne artış gösteriyor. Kıtlık sorunuyla karşı karşıya kalan son ülke Fransa olurken, vatandaşlar günlük ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlere erişimde sorun yaşamaya başladı, market rafları boşaldı. Fransızların yaşanan gıda krizinden dolayı öfkeli oldukları medyaya yansıdı.

Fransa kıtlık kriziyle karşı karşıya kaldı. Ülkede, marketlerin rafları boşaldı ve vatandaşların alım gücü düştü. Bu durum ülke gündeminin de en çok konuştuğu konulardan biri oldu ve medya kuruluşları manşetlerine kıtlıkla ilgili haberleri taşıdı. Öte yandan gıda krizine karşı Fransızların öfkesinin arttığı da manşetlere konu oldu.

AKARYAKITIN ARDINDAN ŞİMDİ DE GIDA KRİZİ ÇIKTI

Koronavirüs salgının ardından bir türlü toplanamayan Avrupa'da enerji ve akaryakıt krizinden sonra gıda krizi de baş gösterdi. Gıda krizinin en çok yaşandığı ülkelerden biri olan Fransa'da medya kuruluşları manşetlerde 'Kıtlık' uyarısı yaptı.

KRİZ, GAZETE MANŞETLERİNDE

Ülkede faaliyet gösteren marketlerin rafları boşalırken, vatandaşların alım gücü de oldukça düştü. Fransa'da geçen yıl gayri safi yurtiçi hasıla yüzde 8,3 oranında düşüş gösterirken, Le Figaro gazetesi konuyla ilgili manşet yaptığı haberinde bu duruma değindi ve 1980 yılından sonra düşüş gösteren milli geliri kamuoyunun dikkatine sundu.

ÜLKEDE GIDA SEKTÖRÜNDE STOKLAR TÜKENİYOR

Öte yandan ülkede yayın yapan Liberation gazetesi de 'Kıtlık' uyarısında bulundu ve haberi manşete taşıdı. Gıda sektöründe stokların tükenmeye başladığı bildirilirken, vatandaşların yaşadığı maddi sıkıntılara da yer verildi.

Öte yandan Fransa'da gıda sorunu yaşayan vatandaşların öfkesinin arttığı da habere konu oldu.

Her 5 konuttan biri gençlerin olacak! TOKİ'nin ucuz konut projesinin detayları belli oluyor... Abdülhamid Han için bugün büyük gün: Erdoğan ilk seferine uğurlayacak! Tahıl koridorundan sonra sırada enerji var: Türkiye enerji koridoruna dönüşebilir! Meteoroloji uyardı! 5 gün boyunca... Halk TV'den Erdoğan'ın cemevi ziyareti hakkında provokatif haber! Fabrikada şok ölüm! Hareketsiz şekilde yerde görenler ihbar etti
Sonraki Haber