ATM'ler virüs saçıyor! Paralar karantinaya alındı

Türkiye'de koronavirüse karşı vatandaşların evlerdeki gönüllü karantinası devam ediyor. Virüsün yayılmasında en etkili nesnelerden olan paralar ise tedbir için karantinaya alınıyor. Paralar 7 gün bekletildikten sonra dolaşıma sokuluyor.

Merkez Bankası, Türkiye genelindeki tüm banknotlar için karantina uygulaması başlattı. Banknotlar en az 7 gün süre ile izole edilmiş alanlarda bekletiliyor.

Daha önce dolaşıma sokulmamış banknotların kullanılmasına ağırlık verildi.

 İZOLE ALANLARDA BEKLETME

Ekonomide alınan bir dizi tedbirin yanısıra mikrobun en çok barınma ihtimalinin olduğu paralar için de önlem alınmaya başlandı.

Merkez Bankası, ilk günden itibaren paralar için sıkı tedbirler almaya başladı. Tüm ödemelerde ağırlıklı olarak daha önce dolaşıma sokulmamış banknotlar kullanılıyor.

ATMLERDE AQ KOD YAYGINLAŞTI

Öte yandan ATM’lerde de önlemler artırıldı. Birçok ATM’de QR kodla para çekme dönemi başladı. Böylelikle vatandaş tuşlara dokunmadan ATM’lerden parasını çekebiliyor. Türkiye genelindeki tüm ATM’lerin de ortak ATM olması için çalışmalar da yapılıyor.

ABD’li bilgisayar korsanları kürtaj karşıtı eyaletlere savaş açtı Çağlayan Adliyesi'nde 5. kattaki korkuluklara çıkan bir kişi intihar girişiminde bulunuyor! Devlet Bahçeli: İdam cezasının kanun teklifi gelirse seve seve destek olacağız Yarı çıplak halde içerisinde kadın ve çocuğun bulunduğu aracı durdurarak camını yumruklayıp tükürdü TEM'in İstanbul yönü ulaşıma kapatıldı; Bolu Dağı'nda toprak kayması MHP Grup Toplantısı: Devlet Bahçeli önemli açıklamalarda bulunuyor
Sonraki Haber