Askerlik süresi 9 aya mı yükseltildi? Şok iddia...

Türkiye'de askerlik her erkek bireyin zorunlu olarak yaptığı bir vatan görevi. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde şartları uyan her birey askerlik görevini ifa ediyor. Ancak sosyal medyada askerlik süresinin 9 aya çıktığı yönünde bir iddia dolaşıyor. Peki, bu iddia doğru mu? Askerlik süresi 9 aya mı çıktı? İşte askerlikle ilgili merak edilen askerlik süresine ilişkin son durum...

Sosyal medyada gündeme askerlik süresinin arttığı yönünde bir iddia düştü.

İddiayı ortaya atanlara göre askerlik süresi 9 aya yükseltildi.

Bu iddianın ardından internette askerlik süresi arttı mı? Askerlik süresi ne kadar? sorularına yanıt aranmaya başlandı.

Peki, iddia edildiği gibi askerlik süresi 9 aya mı yükseltildi? 

ASKERLİK SÜRESİ ARTTI MI?

Mevcut askerlik süresi geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme kısa ve uzun dönem ayrımı ortadan kaldırılarak 6 ay olarak ilan edilmişti. 1 ay acemilik eğitim alan er ve erbaşlar 5 ay daha askerlik yaparak vatan görevini tamamlıyor. 

Askerlik süresinin uzadığı yönündeki iddiaların doğru veya yanlış olduğu henüz netlik kazanmış değil.

Milli Savunma Bakanlığı'nın da askerlik süresinin 9 aya çıktığına ilişkin henüz resmi bir açıklaması bulunmuyor.

Seyir halindeki otomobilde cinayet! Katil arı paniği! Şimdi de o ilimizde! Dünyaca ünlü fenomen ifşa oldu 4 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Müge Anlı'da ortaya çıktı! 'Ayşe Altuntaş'la para karşılığı cinsel ilişkiye girdik' Trendyol siparişi ne zaman gelir? Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! Boyları 7 metre! 'Anlatsak kimse inanmazdı' Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 6-7 Haziran dışarı çıkma yasağı olacak mı?