Aşı olan kısıtlamalardan muaf olacak mı?

Kovid-19 pozitif vaka sayıları sürekli düşüyor. Bir milyondan fazla kişi de aşılandı. Bir yandan kısıtlamalar öte yandan aşı uygulaması ile başarı ile yakalanırken herkesin ortak merakı şu: Kısıtlamalar ne zaman kalkacak? Bir diğer merak edilen ise aşı vurulanlar kısıtlamalardan muaf olacak mı? sorusunun yanıtı. Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, aşı uygulamaları, koronavirüs vaka sayılarındaki düşüş ve buna bağlı olarak normalleşmenin öncelikle hangi sektörlerde başlayacağı konusunda bilgi verdi.

Sabah'ın haberine göre, kısıtlamalarla ilgili görüşlerini paylaşan Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, "Kısıtlamaların amaçlarından biri de hastanelerin yoğun bakım yataklarının boşaltılması ve sağlık çalışanlarının üzerindeki yükün daha da azaltılmasıydı. Şahsi kanaatim; aralık ayından itibaren uygulanan kısıtlamalarla başarılı olundu ama bu kısıtlamaların hafifletilmesi süresince yapılan işlerin sonucunun kalıcı olması için kurallara uyma konusunda bıkkınlık ve umursama gibi durumlara dahil olmadan bu sürecin net bir şekilde devam ettirilmesi gerekiyor. Kısıtlamaların hafifletilmesiyle ilgili ilk adım dün atıldı. Özellikle 8. ve 12. sınıflardaki sınava girecek öğrencilerin yüz yüze eğitimi konusunda özel kuruluşlarla ilgili bir süreç başlatıldı. Bu anlamda, kısıtlamaların vaka sayılarındaki etkisiyle doğru orantılı bir karar diyebiliriz. Benim de şahsi kanaatim; kısıtlamaların azaltılması sürecinde önceliğin üretim ve eğitim alanında olmasıdır. Kişisel olarak kısıtlamaların ancak şubat ayının sonundan itibaren hissedilir derecede ortaya çıkabileceğini düşünüyorum." diye konuştu.

Aydın Budayıcıoğlu kimdir? Neden öldü? Gülseren Budayıcıoğlu'nun eşi Aydın Budayıcıoğlu ne doktoru? A101 27 Şubat 2021 aktüel ürünler kataloğu! 27 Şubat A101 Cumartesi hafta sonu neler var? Melis Sezen'in elleri neden kırmızı? Sadakatsiz Derin'in elleri neden hep kırmızı? Son Yaz final mi yapacak? Son Yaz final mi yapıyor? Sen Çal Kapımı fifi Neden ayrıldı? Fifi diziden neden ayrıldı? ÇGHB Yılmaz Erdoğan neden yok? Yılmaz Erdoğan neden Çok Güzel Hareketlerden ayrıldı?