Armağan Çağlayan, Nagehan Alçı'nın karşısında olacak

Habertürk yazarı Nagehan Alçı hakkında asker eşleriyle ilgili paylaştığı bir gönderi nedeniyle dava açıldı. Asker eşinin avukatlığını ise Armağan Çağlayan yapacak.

Asker eşi avukatlık mesleğine geri dönen Armağan Çağlayan'a ulaşarak, kendisinin avukatlığını yapmasını istedi.

Odatv’nin haberine göre, davanın nedeni ise Alçı’nın 2010 yılında Twitter'da paylaştığı, “Bizim askerlerin eşleri ve sevgilileri de Güneydoğu'daki gaziler için marif takvimine soyunsun!” ifadeleri oldu.

DAVA 28 ŞUBAT'TA

Asker eşinin bu sözlere karşı Armağan Çağlayan’a başvurduğu ve Çağlayan’ın da dava dilekçesini verdiği öğrenildi.İlk duruşmanın da 28 Şubat’ta görüleceği belirtildi.

Armağan Çağlayan davayı doğrulayarak, "Benim umudum diğer asker eşlerinin de bu davaya müdahil olacağı yönünde" ifadelerini kullandı.

Daha önce bu paylaşımla ilgili dava açılmadığını aktaran Çağlayan, Nagehan Alçı'dan bu sözleri için maddi ve manevi tazminat talep ettiklerini dile getirdi.

Bu nasıl tedavi! Hastalar ve cesetler yan yana! İki yüzle doğan yavru kedi Kocasını üvey oğlu ile aldattı! İlişkisini savundu 3 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Irak deneyimli tümen tetikte! İstanbul'un tehlikeli üçgeni Nazım Hikmet'in oğlu kimdir, öldü mü? Akdeniz'de 5.1 büyüklüğünde deprem Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiriler