Annesini gasp eden zanlıya hapis cezası

Eskişehir'de annesini darp edip cüzdanındaki parayı gasp eden oğul, şikayetin geri çekilmesine rağmen 8 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Tepebaşı ilçesinde 2019 yılının Kasım ayında anne Emine U.’yu aralarındaki tartışma sonrasında darp eden Hayri U., ardından annesinin cüzdanında bulunan parayı gasp etmişti. Annenin şikayetçi olmasının ardından gözaltına alınan Hayri U., çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

ANNE ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

Bugün davanın görülmesine 3. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Görülen davanın karar duruşmasına, tutuklu sanık Hayri U., (21), annesi Emine U. ile avukatları katıldı. Şikayetinden vazgeçen anne Emine U., oğlunun şeker hastası olduğunu belirterek, “Günde 4 iğne vuruyor. Şekerden bazen kendini kaybediyor. Olay günü benden para istedi. Cüzdanımı açtı. Ben de buna kızdım. Cüzdanımı onun elinden almaya çalıştım. Cüzdanla birlikte beni sürükledi ve dövdü. Bir ara elinde bıçak gördüm. Ağza alınmayacak küfürler etti. Yine de şikayetçi değilim" dedi.

Sanık evlat ise üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini ve beraatını istedi.

8 YIL 3 AY HAPSE MAHKUM EDİLDİ

Mahkeme heyeti, görülen son duruşmada kararını açıkladı. Heyet, sanığın "Konutta nitelikli yağma ve darp" suçu işlediği gerekçesiyle 8 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edilmesine karar verdi.

(İHA)

Kızgın kadın, sevgilisini bu hale getirdi! Kocasını üvey oğlu ile aldattı! İlişkisini savundu Yetenek Sizsiniz'in jüri üyesinden itiraf: Bilerek gösterdim 66 yaşındaki senatör, çırılçıplak kaldı Üstelik maskesiz girmek de yasak Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! Trendyol siparişi ne zaman gelir? Destek paketlerinin detayı belli oldu! Protestolar kana bulanıyor