Aliyev: Bu savaş, sabrımız tükendiğinde neler olduğunu gösterdi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev İkinci Karabağ Savaşı'nın yıl dönümünde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Aliyev, "İkinci Karabağ Savaşı sabrımız tükendiğinde neler olduğunu gösterdi" dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Karabağ zaferinin birinci yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan topraklara gerçekleştirdiği ziyarette hissettiklerini anlatırken duygu dolu anlar yaşadı.

SIK SIK ZİYARET EDİYOR

30 senenin ardından Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan topraklara ziyaretler düzenlediğini belirten Aliyev, ziyaretlerine ilişkin görüntülerin de Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mihriban Aliyeva tarafından kaydedildiğini ve paylaşıldığını hatırlattı.

DEDİM Kİ "YOLUMUZ ŞUŞA'YADIR"

Bu durumun kendiliğinden geliştiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Aliyev, şunları söyledi;

"Doğal olarak oluştu, bunu planlamıyorduk. Biz ilk kez Şuşa'ya gittiğimizde Bakü'den çok erken çıkmıştık. Çünkü o zaman yol çok uzundu. O zaman bir Zafer yoluyla Fuzuli'den Şuşa'ya neredeyse 3 saatte gitmiştik. Yollar kar ve buz tutmuştu. Sabah erkenden çıkmıştık ve hava karanlıktı. Hava aydınlandıkça çok güzel manzara oluştu ve Mihriban Hanım kendi telefonuyla çekmeye başladı. Beni çekti, ben de dedim ki 'Yolumuz Şuşa'yadır'. Böyle başladı. Bu bir özel teşebbüstür, çünkü benim ziyaretlerimi genellikle resmi heyet çekiyor. Buysa yeni bir yaklaşımdır. Biliyorum ki çoğu kimsenin hoşuna gitti bu. Bizim de hoşumuza gitti."

'BUDUR AZERBAYCAN, BUDUR AZERBAYCAN HALKI'

Eşi Mihriban Aliyeva'nın çektiği görüntülerdeki sözlerini hangi duygularla söylediğini anlatırken gözleri dolan Cumhurbaşkanı Aliyev, şöyle devam etti:

"Bu sözleri söylerken benim gözümün önüne ilk önce o bölgelerde yaşamış insanlar geliyordu. Ben her şeyden önce onlar için bunu söylüyordum. Çünkü onlar hasret içerisindeydi. 30 yıl hasret içerisindeydiler ve ben oraya gelmişim bu binayı görüyorum, o görmüyor. O bizim gözlerimizle onu görmeli. Her zaman gözümün önünde onlar vardı. O kadar eziyet çektiler. Fakat dik durdular, sağlam durdular. Budur Azerbaycan, budur Azerbaycan halkı. Sizi de duygulandırdım ben."

iPhone’unuzun gizli kodlara sahip olduğunu biliyor muydunuz? İşte iPhone gizli kodları Bir ülkeye daha SİHA ihracatı yapıldı Aslan, Avrupa'da tur kapısını araladı! Galatasaray, Rusya deplasmanında Lokomotiv Moskova'yı 1-0 mağlup etti Fenerbahçe Beko Madrid'de sonunu getiremedi Galatasaray, Lokomotiv Moskova deplasmanında 3 puanı tek golle aldı Sudan'da 'sivil hükümet' isteyen halka polis saldırdı: 23 yaralı
Sonraki Haber