Uyarılınca küsüyorlar...

Alıngan seçmen vekilleri tehlikeye atıyor

Koronavirüs salgınıyla mücadelede en önemli kurallar maske ve mesafe. İlk kuralda sıkıntı yaşamayan milletvekilleri ise konu mesafeye gelince uygulamakta güçlük çekiyor. Seçmenleri nazikçe uyaran siyasiler, kimi zaman tepkiyle karşılaşıyor.

Eski Başbakan Binali Yıldırım dâhil olmak üzere bir çok milletvekili alınan tüm tedbirlere rağmen koronavirüse yakalandı. Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a Covid-19 teşhisi konulmuştu.

Bugüne kadar 20’ye yakın milletvekili koronavirüse yakalandı. Bu sebeple parti yönetimleri milletvekillerine sık sık çalışmalarında dikkatli olmaları, maske ve mesafe kuralına uymaları gerektiği uyarısında bulunuyor. AK Parti grup yönetimi geçtiğimiz günlerde, milletvekillerine futbol maçlarına gitmemeleri uyarısı da yaptı.

MESAFE SIKINTISI

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre: Milletvekillerinin korona ile mücadelede en büyük sıkıntıları ise seçim bölgelerinde yaptıkları çalışmalardan kaynaklanıyor. Meclis tatile girdikten sonra seçim bölgelerine dağılan milletvekillerinin büyük bölümü seçmenle buluşmalarında mesafe kuralına uymada sıkıntı yaşadı.

İllerinde yaptıkları çalışmalar sırasında tüm uyarılarına rağmen seçmenle aralarına mesafe koyamayan milletvekilleri, “Ne kadar dikkat etsek de, seçmene ‘Yaklaşmayın’ dediğimizde küsüyor. Vatandaş halen eski alışkanlıklarla hareket ediyor. Yanımıza kadar gelerek not vermek isteyenlerden tutun da, kulağımıza eğilip taleplerini iletmek isteyenlere kadar birçoğu mesafeye dikkat etmiyor. Seçmenin taleplerini dinlemek için çoğu zaman mesafeyi hiçe saymak zorunda kalıyoruz” değerlendirmesini yapıyor. Milletvekillerinin koronavirüse yakalanmalarının ana nedeninin de mesafeyi koruyamamaları olduğu belirtiliyor.

Dehşet veren olay! Evine girdiği kişiye kurşun yağdırdı Rıdvan Dilmen'den Falcao yorumu Atletico Madrid - Real Betis Canlı İzle PSG- Dijon Canlı İzle Alev Alev dizisi ne zaman başlıyor? Alev Alev oyuncuları kimler? Fransa Ankara Büyükelçisi'ni Paris'e çağırdı... Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler Rakı fiyatları 2020 ne kadar? 35'lik, 50'lik...