Ali İhsan Arslan'dan Fransa'ya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski yakın çalışma ekibinden olan Ankara milletvekili Ali İhsan Arslan Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

This browser does not support the video element.

Doğu Akdeniz konusunda Fransa ve Macron'un tavrını sert sözlerle eleştiren Arslan şu şekilde konuştu;

''Türkiye'nin egemenlik haklarını koruma çabası nedense bazı ülkeleri rahatsız ediyor. Bunların başında da Fransa geliyor. Son yıllarda Türkiye'nin sıkıntı yaşamasın için yazılan senaryolarda hep rol kapmaya çalışan Fransa'nın bilhassa Libya ve Doğu Akdeniz konusunda ülkemize yönelik tehditkar söylemlerine elbette pabuç bırakacak değiliz.

Fransa gibi AB üyesi bir ülkenin Akdeniz'de barışın tehdit altında olduğu bu dönemde hoyratça ve sorumsuzca davranması son derece endişe vericidir. Fransa, Libya ile anlaşmamıza karşı, doğal gaz aramamıza karşı, AB'ye girmemize zaten karşı.

Kendini AB'nin lideri sanan Macron'un sömürgecilik dönemlerine özendiği açıktır. Macron ve onun gibilerin tek derdi var. Libya'nın yer altı zenginliklerini ele geçirmek.''

'TÜRKİYE YALNIZ DEĞİL, TEK BAŞINA!' İşte Taha Akyol'u dolandırmak isteyenler TÜRKİYE İMPARATORLUĞU KORKUSU! Gülay Uygun'un ölümünden Müge Anlı'yı sorumlu tuttu Tekerlekli sandalyeli adamı böyle kurtardı Gülay Uygun intihar mektubu ortaya çıktı! 'Ölümümden Müge Anlı Sorumludur'