Ali Babacan, Fatih Altaylı'yı tatmin etmedi!

Yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan'ın Karar'a verdiği röportaj Habertürk yazarı Fatih Altaylı'yı tatmin etmekten çok uzak kaldı. Babacan'ın sorulara verdiği cevaplar için "Okudum, içerik büyük bir boşluk" diyen Altaylı, eski bakana yönelik beklentilerin büyük olduğunu hatırlatarak, "Beklentiler dağ idi. Fare bile doğurmadı!" dedi. Ahmet Davutoğlu'nun ise TÜSİAD üyeleri ile bir araya geldiğini belirten Altaylı eski başbakana ilişkin ilginç bir bilgiyi okurlarıyla paylaştı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Karar gazetesinin Ali Babacan ile yaptığı röportajdan edindiği izlenimi hiç eğip bükmeden değerlendirdi.

Ali Babacan'ın açıklamalarından duyduğu hayal kırıklığını tek cümle ile özetleyen Altaylı'ya göre "dağ fare bile doğurmadı."

İşte Altaylı'nın ilk Babacan röportajına yaptığı eleştiri ve değerlendirmeler:

"Ben 15’i demiştim, Babacan biraz daha öne çekti kamuoyu önüne çıkmayı.
Dün Karar gazetesi yazarlarına konuştu.

Dakika 1, hata 1.
Niye Karar demeyeceğim ama niye sadece Karar?
Çağır farklı gazetelerden, farklı fikirlerden isimler. Onlara konuş.

İçerik ise büyük bir boşluk.

Okudum okudum, niye AK Parti’yle olmazı anlamadım.
Niye kızdıklarını, neyi eksik gördüklerini çözemedim.
Söylememişler.
Ürkek, korkak bir tavır.
Akılda kalacak, motto alacak tek kelime bulamadım.
Boşluğa atılmış bir adım gibi oldu bu ilk hareket.

Beklentiler dağ idi.

Fare bile doğurmadı!"

DAVUTOĞLU TÜSİAD ÜYELERİNİ DİNLEDİ Mİ?

Öte yandan Altaylı, yeni parti kurma hazırlığında olan bir diğer isim olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün (10 Eylül) TÜSİAD üyeleri ile görüştüğünü yazdı.

Altaylı, kurucusu olduğu AKP'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmaları başlatan Ali Babacan'ın da TÜSİAD üyeleri ile görüştüğünü haftalar önce yazdığını hatırlatarak "Parti kurma hazırlığındaki bir diğer isim, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da epeydir TÜSİAD üyelerinden randevu istiyordu. Ahmet Davutoğlu’na pek de özel bir hayranlığı olmayan TÜSİAD ise bu talebe biraz da yaz mevsimi olması nedeniyle çok sıcak bakmıyor, deyim yerindeyse Davutoğlu’nu atlatıyordu" dedi.

"AHMET BEY DİNLEMEYİ DEĞİL, KONUŞMAYI SEVEN BİRİ"

Aldığı duyumlara göre Davutoğlu'nun dün TÜSİAD üyeleri ile görüştüğü bilgisini veren Altaylı şöyle devam etti:

"Davutoğlu, 20 kadar TÜSİAD mensubu ile buluşmuş ve fikirlerini, planlarını aktarmış. TÜSİAD’cıları dinlemiş mi bilmiyorum. Çünkü Ahmet Bey’in dinlemeyi değil, konuşmayı seven biri olduğunu biliyorum."

Altaylı daha önce de Ali Babacan'ın, parti kurmak için TÜSİAD ile görüştünü yazmıştı.

BAKANLARI DA KONUŞTURMUYORDU

Davutoğlu'nun "dinlememe" özelliği aslında bilinmeyen bir şey de değil. Başbakanlığı döneminde kabine toplantılarında sürekli konuştuğu, ancak hiç kimseye söz vermediği bizzat dönemin bakanları tarafından anlatılıyordu.

Gmail yeni tasarıma geçiyor: Daha düzenli daha basit MasterChef Yunus kimdir? Yunus Karaca kaç yaşında, nereli, evli mi? Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gençlere hediye: “Genç Ne Sever” Köpeklerin saldırısına uğrayan minik Asaf hayatını kaybetti Müjdat Gezen, Cüneyt Arkın'ın cenazesinde yaşanan izdiham nedeniyle fenalık geçirdi Dövülerek 3’üncü kat penceresinden atılan kuaför Gökhan öldü
Sonraki Haber