Albayrak'ın istifa açıklamasının ardından dolar haftaya nasıl başladı?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa açıklamasının ardından gözler piyasalara çevrildi. Cuma günü haftayı 8.51 liradan kapatan dolar, yeni haftanın ilk iş gününde 8.076 seviyelerine kadar indi. Ardından yeniden yükselişe geçen dolar, şu sıralar 8.10 seviyelerinde işlem görüyor, euro ise yeni haftada 9,65 seviyelerinde seyrediyor.

Cumartesi günü Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınıp Naci Ağbal'ın atanması, ardından pazar günü yaşanan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesiyle piyasaların açılışı merakla bekleniyordu. 

Geçen haftayı 8,51 liradan kapatan dolar ilk işlem gününe 8,40 liradan başladıktan sonra kademeli olarak düşüşüne devam etti. Sırasıyla 8,30 ve 8,20 seviyelerine inen dolar şu saatlerde 8,10 seviyesinde işlem görüyor. Aynı saatlerde euro 9,65, sterlin 10,68 liradan işlem görüyor.

Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler! Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı, İsveç Başbakanı ve NATO Genel Sekreteri ile görüşüyor! Kendi ameliyatını kendisi yaparak tarihe geçen Sovyet doktor: Leonid Rogozov! İşte o görüntüler... NATO Zirvesi öncesi 4'lü zirve başladı! Stoltenberg'den açıklama Gratis Haziran 2022 indirim kataloğu! Gratis 28 Haziran indirimli ürünler... 'Yan baktın' kan davasında yeni gelişme
Sonraki Haber