Anadolunun en eski yerleşim yeri Aksaray’ın gezilecek yerleri, yöresel lezzetleri ve şehrin kısaca tarihçesi

Aksaray, tarih boyunca İpek Yolu’nun en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Orta Anadolu’nun tam kalbinde olan şehir, başta Ihlara Vadisi olmak üzere, yer altı şehirleri, tarihi cami ve kiliseleri, antik kentleriyle ziyaretçilerine adeta göresel şölen yaşatmaktadır. Tarihi yerleri yanısıra doğal yaşam alanları da olan Aksaray’da gezilecek yerleri ve yöresel lezzetleri ve şehrin kısaca tarihçesine haberimizde yer verdik.

Aksaray’ın tarihine bakıldığında, coğrafi konumu ve ticaret yolunu bünyesinde barındırdığı için her dönemin en önemli şehri olmayı başarmıştır. Orta Anadolu’nun tam ortasında bulunan şehir, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Tarihi dokusunu hala koruyan Aksaray’ın gezilecek yerleri yöresel lezzetleri ve kısaca tarihçesi haberimizde yer almaktadır.

A101 25 Eylül 2022 aktüel ürünler Pazar katalog fiyat listesi Süper Baba'nın Fiko'su Şevket Altuğ yıllar sonra ortaya çıktı! Son görüntüsü üzdü Şarkıcı Emrah'a Evlatlıktan Reddettiği Oğlu Tayfun'dan Sürpriz Destek Geldi! BEDAŞ 25 Eylül pazar elektrik kesintilerinin yapılacağı ilçeleri açıkladı Athena Hakan'ın Sağlık Durumu Belli Oldu! Hakan Özoğuz Açıklama Yaptı Hazal Kaya Karnı Burnunda Poz Verdi! İkinci Kez Anneliğe Hazırlanıyor!