Ahmet Rasim Küçükusta'dan abur cubura ek vergi önerisi

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. Yurt dışında şekerli meşrubatlardan özel vergi alındığını belirten Küçükusta, "Ben de ülkemizde abur cubur gıdalara özel vergi konmasının doğru olacağına inanıyorum" dedi.

This browser does not support the video element.

Sosyal medya hesabını oldukça aktif kullanan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Yaptığı videolu paylaşımda dünyanın birçok ülkesinde şekerli meşrubata özel bir vergi getirildiğini ifade eden Küçükusta, "Daha sonraki senelerde yapılan araştırmalar, bu vergi sayesinde şekerli meşrubat tüketiminde önemli azalmalar olduğunu ortaya koyuyor." dedi.

"HAKİKİ GIDALARDAN VERGİ ALINMASIN"

"Ben de ülkemizde abur cubur gıdalara özel vergi konmasının, buna karşılık hakiki gıdalar yani etin, yumurtanın, yoğurdun, sebzenin, meyvenin vergisiz satılmasının doğru olacağına inanıyorum."  diye konuşan Küçükusta, "Beni dinleyen olur mu onu da bilmiyorum. İnşallah olur." ifadesini kullandı.

KARŞI ÇIKAN DA OLDU, DESTEKLEYEN DE 

Kimileri Küçükusta'nın bu sözlerine destek verirken, kimileri de karşı çıktı. Sağlıksız besinlerden ek vergi alınmasını isteyenler bunun insan sağlığına büyük katkı sağlayacağını düşünürken, kimileri de bunun insanların kendi tercihi olduğunu, ek verginin gereksiz olduğunu savundu. 

Mersin'de alçak saldırı! Saldırının amacı ne? Hedef neden Mersin? Müge Anlı'nın muhabiri isyan etti: "3 yaşındaki çocuktan ne istediniz de dövdünüz?" Üsküdar'da 82 yaşındaki kadına Pitbull saldırdı Mersin'de polisevine yapılan hain saldırının görüntüleri ortaya çıktı Özel bakımevinde skandal: Otizmli genci işkence ederek öldürdüler, serbest kaldılar Mardin Derik'te yaşanan TIR kazasında bilirkişi raporu hazırlandı