Ahmet Hakan: Ona bakıp İslam’dan uzaklaşıyorlar

Ayasofya Camii'nin eski başimamı Mehmet Boynukalın'ın kendisine gelen eleştirilere verdiği yanıt büyük tepki çekti. Konuyu bugünkü köşe yazısında ele alan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Boynukalın'ın insanları İslam'dan uzaklaştırdığını söyledi.

Ayasofya başimamlığı görevinden istifa eden Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın kendisine gelen eleştirilere verdiği “Vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım” yanıtı tepki çekti.

Boynukalın daha sonra özür dilese de tepkiler dinmedi. Konuya bugünkü köşe yazısında değinen Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Sezai Karakoç'un “İslam’ı öyle bir yaşa ki... Seni öldürmeye gelen sende dirilsin” sözünü anımsattı.

"ONA BAKIP İSLAM’DAN UZAKLAŞIYORLAR"

"Ayasofya’nın eski imamı, sosyal medyada İslam davasını öyle savunuyor ki... Sosyal medyada onu madara etmek isteyenler, onun artık gitgide çirkinleşen polemikçi üslubu nedeniyle bırakın onda dirilmeyi... Ona bakıp İslam’dan uzaklaşıyorlar." diyen Hakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"'Seni öldürmeye gelen sende dirilsin' yaklaşımı nerede?

E hani öldürmeye gelen dirilecekti

Ayasofya’nın eski imamının yaklaşımı nerede?

*

Peygamber’in “Zorlaştırmayın, kolaylaştırın. Müjdeleyin, nefret ettirmeyin” öğüdü nerede?

Ayasofya’nın eski imamı nerede?

*

İslam’a yaklaşım biçimimizi tabii ki kişiler belirlemez, belirleyemez, belirlememeli.

Ayasofya’nın eski imamına bakarak...

Tabii ki İslam’a yaklaşım biçimimizi belirleyecek değiliz.

*

Ben burada...

Sadece ve sadece...

İslam davasını savunma iddiası adı altında...

İşin iyiden iyiye...

Nefret ettirme boyutuna vardırıldığına dikkat çekmeye çalışıyorum, o kadar.

*

Sanırım Ayasofya’nın eski imamı, sosyal medyadan hızla uzaklaşarak...

İslam davasına en büyük hizmeti yapmış olacak."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Gmail yeni tasarıma geçiyor: Daha düzenli daha basit Gizli Saklı Dizisinde Her Şey Güzel Gidiyor, Bir Tek Şey Hariç: Reytingler! Çankırı’da meydana gelen selde yaşanan panik kamerada Feci kazada can verdi! Yürek dağlayan detay ortaya çıktı: Meğer 7 yıl önce... Bedelli Askerlik Affı 2022 çıktı mı? Yoklama kaçağı ve bakaya kalanların bedelli başvurusu ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Sonraki Haber