Kadın çocuk demeden öldürdüler

Afrika ülkesinde silahlı saldırı! 115 ölü...

Batı Afrika ülkelerinden Mali'de kabileler arası çatışmalar katliama dönüştü. Ülkenin orta kesimlerinde, silahlı bir grubun saldırısına uğrayan Fulani topluluğuna mensup 115 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında hamile kadınlarla çocuklar da var...

Fulani Derneği Tabital Pulaaku Başkanı Abdulaziz Diallo, Dogon grubu üyesi milislerin sabah saatlerinde Egossagou köyüne saldırısı sonucu aralarında hamile kadınlar ve çocukların da olduğu 115 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Saldırıda Egossagou köyü muhtarı ve torunlarının da öldürüldüğü belirtildi.

Dogon grubunun üyeleri, Fulanileri ülkenin kuzeyindeki terör gruplarıyla bağlantılı militanları desteklemekle suçluyor.

Ağırlıklı olarak Mali'nin orta kesiminde yaşayan ve çoğunluğu çoban olan Fulaniler, son yıllarda bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle çeşitli saldırıların hedefi oluyor.

Aşık olduğu kadınla 75 yıl sonra bir arada! Buraya adım atan intihar ediyor! Tehdit edilince çıplak fotoğraflarını paylaştı! Müge Anlı 18 Haziran canlı izle! Yengesiyle... 18 Haziran 2019 bugün hangi maçlar var? 18 Haziran Bim aktüel kataloğu fırsatları 2019! 84 yaşındaki Instagram fenomeni: Tetsuya Yurt geneline sağanak uyarısı! Uyku felci olan kızın gördüğü korkunç şeyler!