Adana'da hastanede vahşet: Kadın hastanın gözünü oydu

Adana'da yer alan Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde, bir hasta kendisine küfür ettiği gerekçesiyle diğer hastanın gözlerini oydu. Söz konusu olayda, yedi hastane personeli görevden uzaklaştırıldı. Görevden uzaklaştırılanlar arasında, başhekim yardımcısı, sağlık bakım hizmetlerinden sorumlu müdür, destek ve kalite hizmetleri müdürü, uzman doktor ve üç hemşire yer alıyor.

Hatay'ın Payas ilçesinde oturan ve bazı sesler duyduğu için rahatsızlık duyan 56 yaşındaki Sultan Güner'i eşi Mehmet Güner (66) Adana'daki Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine getirdi.

ELLERİYLE GÖZLERİNİ OYDU

Burada muayene edilen hasta 24 Şubat günü hastaneye yatırıldı. 1 Mart günü ise Sultan Güner hastalar tarafından ortak kullanılan salona geçti. Salona şizofreni hastası N.K. (36) adlı kadın da geldi. İddiaya göre, burada televizyon izleyen iki hastadan N.K., Sultan Güner'in kendisine küfrettiğini ileri sürerek ona saldırdı. Kadını yere yatıran N.K. elleriyle gözlerini çıkardı.

HEMŞİRELER FARK ETTİ

Daha sonrada koridora çıkıp odasına gitmek isterken bir hemşire tarafından fark edildi. Hemşire hastaya, "Elin ve yüzün neden kan içinde" diye sordu. N.K. ise ona "Burnum kanadı ondan" dedi.

Hemşire daha sonra salona gittiğinde yerde bir kadının kanlar içinde yattığını gördü. Hemen personele haber verdi. Yaralı kadın önce Seyhan Devlet Hastanesine daha sonra da Adana Şehir Hastanesine kaldırıldı. İlk etapta şuuru kapalı olan kadının iki gözünün de oyularak çıkartıldığı anlaşıldı.

''GÖZLERİNİ ÇIKARIP YEDİM''

Olay yerine gelen polis ekipleri, şizofreni hastası N.K.'nin ifadesini psikolog eşliğinde aldı. N.K.'nin ifadesinde, "Bana küfretti ben de iki gözünü çıkarıp yedim" dediği öğrenildi. Zanlının, şizofreni hastası olduğu için gözaltına alınmayıp hastanede tutulmasına karar verildi. Gözlerini kaybeden Sultan Güner'in ise hastanedeki tedavisi devam ediyor.

HASTALAR KAVGA ETTİ PERSONEL GÖREVDEN ALINDI

Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada, söz konusu olayla ilgili soruşturma kapsamında yedi görevlinin uzaklaştırıldığı bildirildi.

Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyaya da yansıyan olayla ilgili açıklamada şöyle denildi:

"Konu ile ilgili olarak olayın gerçekleştiği andan hemen sonra Valiliğimizce soruşturma başlatılmış olup, görevli başhekim yardımcısı, sağlık bakım hizmetlerinden sorumlu müdür, destek ve kalite hizmetleri müdürü , uzman doktor ve 3 hemşirenin soruşturmasının selameti açısından görevlerinden uzaklaştırılmasına karar verilmiştir."

(AA-İHA)
İç çamaşırıyla tedavi yapan hemşirenin kimliği belli oldu Ünlü isme ahlaksız teklif! Ünlü modelin son hali şaşırttı! 1 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Van'da neler oluyor? 480 vaka, 18 bin karantina! 'Trump sığınağa götürüldü' ALİ BABACAN KİMLERE MESAJ VERİYOR? Seferler başlıyor Yarın nereler açılacak? 1 Haziran'da hangi mekanlar açılacak?