CHP adayı olmaya itirazı yok!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Abdullah Gül'den neden bu kadar korkuyorlar?" çıkışı CHP içinde yeni bir tartışmayı alevlendirirdi. Bu sözlerin ardından Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan Cumhurbaşkanı adayının Gül olduğu konusu yeniden gündeme geldi. Peki Abdullah Gül bu konuda ne düşünüyor? Habertürk yazarı Sevilay Yılman, bugünkü yazısında Gül'ün en keyifli günlerini yaşadığını yazdı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son yaptığı açıklama "Abdullah Gül'den neden bu kadar korkuyorlar?" sözleri, parti içinde ve Millet İttifakı'nda eleştirilerin hedefi oldu.

CHP'de 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimin aday olacağı parti içinde şimdiden tartışmalara yol açtı.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, bugünkü yazısında Abdullah Gül'ün bu tartışmalar karşısında ne düşündüğünü kaleme aldı.

GÜL İÇİN EN KEYİFLİ GÜNLER

Bir siyasetçi için uzun zaman hiçbir makam, mevkiiye, pozisyona sahip olunmamasına rağmen konuşulmanın, tartışılmanın en büyük konfor olduğunu belirten Yılman, "Bence 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için şu son günler onun açısından en keyifli günler." ifadelerini kullandı.

Yılman, sözlerine şöyle devam etti:

"Bazıları sanabilir ki Sayın Gül bütün bu olup biten tartışmalardan falan rahatsız.

Kesinlikle değil!

Dün ona çok yakın olduğu bilinen isimleri yokladım biraz.

“Tam aksine büyük bir memnuniyet duyuyor ismi üzerinden yapılan bu tartışmalardan” diyorlar ve hatta etrafındakilerin; "Bir şeyler diyecek misiniz kamuoyuna?” sorusuna; “Hiçbir şey demeye gerek yok! Bırakın millet tartışsın, konuşsun…” yanıtını verdiğini söylüyorlar.

Doğruya doğru... Çok da haklı bu tutumunda Sayın Gül.

Kim olsa onun yerinde aynı duyguda olurdu.

Hangi siyasetçi istemez ki...

Tek bir laf etmeden...Tek bir somut adım atmadan ya da davranış sergilemeden gelecek kariyerinin toplumda hararetle tartışılmasını.

Hiçbir şey yapmıyor. Çekildiği köşesinde oturuyor sessiz sedasız ama bir biçimde adı gündeme geliyor ve toplumun hafızası da bu sayede sürekli yenileniyor...

Gazeteciler arıyor heyecanla...

Eş, dost merakla gidiyor yanına...

Ve Türkiye siyasetinin gelecek dizaynını merak eden ülkelerin kulakları açılıyor, gözleri dört dönüyor; ”Acaba doğru mu bu söylentiler? Abdullah Gül aday olur mu?” sualler ekseninde bir telaş başlıyor...

Şahsıyla ilgili bazı olumsuz analizler, yorumlar yapılıyor olsa bile sonuçta konuşulan onun ismi ve gündemde ilk sıralarda.

Ve ismi üzerinde yapılan tartışmaların tamamı da bir kez daha bu ülkeye Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı ile ilgili.

Velhasıl gündem olmak için en ufacık bir çaba sarfetmeden gündeme “güm” diye oturmanın tadını çıkarıyor Sayın Gül.

Bu arada hem Erdoğan hem de Gül’ü yakından takip eden, en dibindekilerle temasta olan bir gazeteci olarak kendi yorumumu da paylaşayım müsaadenizle.

Esasında yapılan bu tartışmaların tamamı çok yersiz, gereksiz ve boş!

Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkede Cumhurbaşkanlığına aday olduğu bir durumda onun karşısına resmen aday olarak asla çıkmaz Abdullah Gül.

Ha… Perde arkasından başka birilerini, grupları, ittifakları destekleyebilir ama Erdoğan siyaset sahnesinde varlığını devam ettirdiği sürece Abdullah Gül’ü onun karşısında bir rakip olarak düşünmek, tasavvur etmek falan sadece hayalperestliktir.

Çünkü o acemi bir siyasetçi değildir.

Tam aksine öngörüsü yüksek, vizyonel bir bakış açısına sahiptir.

Ne etrafındakilerinin gazına gelir ne de egosunun…

Kim ne derse desin... Dinler, tartışır ve hatta istişareler yapılması için ortam yaratır ama!

Erdoğan gibi güçlü bir siyasi figür karşısında kazanabilmek gibi kaybedebileceğinin de bir olasılık olduğunu bilir ve adının tarihe Erdoğan’ın karşısında yenik düşen olarak yazılmasını istemez...

Siyasi kariyerinin finalinde böyle bir çizikle anılmayı göze almaz Abdullah Bey...

NOKTA!"

YILMAN'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı'na subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alınacak Hepsiburada Premium Özellikleri Neler? Hepsiburada Premium Abonelik nedir, kaç Lira? Feci kazada can verdi! Yürek dağlayan detay ortaya çıktı: Meğer 7 yıl önce... Acun Ilıcalı'dan çarpıcı Nisa Bölükbaşı açıklaması: Hepsinde birinciydi Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Sonraki Haber