Abdulkadir Selvi: Okulların tatili uzayacak

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ilk olarak Çin'de ortaya çıkan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgını dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların tatilini uzatacağını yazdı.

Selvi, Hürriyet'teki bugünkü köşesinde koronavirüs salgını dolayısıyla Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan Bilim Kurulu üyeleri ile okul tatilinin uzayıp uzamayacağı konusunda yaptığı görüşmeyi yazdı.

Hürriyet yazarının yazısının ilgili kısmı şöyle:

OKULLARIN TATİLİ UZUYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinde Bilim Kurulu ile görüşüp okulların tatilinin uzatılmasını istediklerini söyledi. Erdoğan da “Bilim Kurulu, ‘Uzatılmasında fayda var’ diyorsa uzatılsın” dedi. Cumhurbaşkanı kararı Bilim Kurulu’na bırakmıştı.

Bilim Kurulu bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la toplanacak. Gündemde okulların tatilinin uzatılması var. Hem bakanlıkla, hem Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüm. Okulların tatili uzuyor. Bu kesin. Belli olmayan tek şey, ikinci bir emre kadar mı uzayacak, yoksa bir hafta süreyle mi uzatılacak? Bu da Bilim Kurulu ile toplantıdan sonra netleşecek.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Akılalmaz kaza! Evin çatısına düştü Harika Avcı için ağlayarak yardım istedi Simit tablasıyla bayılma numarası yapan kişiye 4 ... Gökçeada'da bazı feribot seferleri iptal edildi Ünlü oyuncu mutlu haberi böyle duyurdu Köpeğe işkence yaptı, savunmasıyla pes dedirtti A101 1 Ekim 2020 aktüel ürünler 2 Ekim BİM aktüel ürünler! BİM katalog fiyat listesi BİM 2 Ekim 2020 aktüel ürünler Sen Çal Kapımı Selin gözleri lens mi? Bige Önal göz rengi nedir? 2020 Eylül zamlı alkol fiyatları! Bira, Viski, Rakı ne kadar kaç TL oldu? PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları nelerdir?