ABD'de gökyüzünde görülen cisim panik yarattı!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Philadelphia eyaletinde, gökyüzünde görülen cisim panik yarattı. Cismin UFO mu yıldız mı olduğu tartışılırken gerçek ortaya çıktı.

Gökyüzünde ışık saçarak ilerleyen cisim panik yarartı. Ne olduğu tam anlaşılamayan cisim için kimi UFO kimileri göktaşı ve kuyruklu yıldız olduğunu düşündü. Cismin gerçekte ne olduğu araştırılınca ortaya çıktı.

UFO zannettiler, roket çıktı

Philadelphia eyaletinde gökyüzünde görülen cisim, Falcon 9 isimli bir roketti. Roket, 52 Starlink uydusunu yörüngeye taşıdı.

Uzmanlar gökyüzünde paniğe neden olan Falcon 9 roketin yeryüzüne yakın uçuş yaparak yörünge dışına çıkıp geri döndüğünü açıkladı. Bu sebeple, ABD'nin Florida eyaletinden fırlatılan roket, Philadelphia eyaletinde çıplak gözle görülebildi.

52 Starlink uydusu, Elon Musk'ın Space X firmasına ait uydulardan yalnızca birisi. Ayrıca Starlink projesi kapsamında, uydu internet erişimi sağlamak için binlerce uydu yörünge dışına yerleştirilecek

Fibabanka ihtiyaç kredisi kampanyasını güncelledi! Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren cani adliyeye sevk edildi Altay kalecisi antrenmana çıkamayacak
Sonraki Haber