ATM'yi EYP ile havaya uçurdular!

ABD'nin Minnesota eyaletinde yer alan Minneapolis kentinde, polisin ensesine bastırması sonucu nefessiz kalarak yaşama veda eden George Floyd adına protesto gösterileri devam ediyor. Tüm ülkeye yayılan gösterilerin bazıları yağma ve kundaklamaya dönüştü. Pensilvanya eyaletinin Philadelphia şehrinde çekilen görüntülerde protestocuların bir ATM'yi el yapımı patlayıcı ile patlatarak, yağmaladığı görülüyor.

ABD'nin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu siyahi George Floyd'un hayatını kaybetmesi üzerine New York’tan Los Angeles’a ülkedeki birçok şehirde protesto gösterileri devam ediyor.

ATM'Yİ HAVAYA UÇURDULAR

Irkçılık karşıtı olarak başlayan gösterilen zamanla yağma ve kundaklama eylemlerine dönüştü. Son olarak Philadelphia şehrinde çekilen görüntülerde protestocuların bir ATM'yi el yapımı patlayıcı ile patlatarak, yağmaladığı görülüyor.

Sosyal medyada yer alan görüntüler, birçok Amerikalı tarafından eşkıyalık olarak nitelendirildi. 

NE OLMUŞTU?

46 yaşındaki George Floyd, dolandırıcılık şüphesiyle Minneapolis’te polisler tarafından gözaltına alınırken, bir polisin uzun süre ensesine diziyle basmasından dolayı dakikalarca "Nefes alamıyorum" diye yalvarmıştı.

Floyd'un, olay yerine gelen acil sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtilirken, yoldan geçen vatandaşların cep telefonlarıyla kaydettiği görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı.

Görüntüler, ülkede siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarını tekrar alevlendirmiş ve Minneapolis başta olmak üzere birçok şehirde protestolara yol açmıştı.

Floyd'un polis şiddetiyle öldürüldüğü Minneapolis'teki gösterilerin 3. gecesinde bir polis merkezi ateşe verilmiş ve bazı iş yerleri yağmalanmıştı.

ABD’li bilgisayar korsanları kürtaj karşıtı eyaletlere savaş açtı Demir fiyatları Haziran 2022! 1 ton demir ne kadar? Erdoğan: Joe Biden ile bu sabah görüştüm. Bugün ya da yarın yüz yüze görüşeceğiz! Erdoğan canlı yayında açıklamalarda bulunuyor Alüminyum fiyatları Haziran 2022! 1 ton alüminyum ne kadar? Eski eş cinayetine istenen ceza belli oldu
Sonraki Haber