ABD duyurdu: El Kaide elebaşlarından biri öldürüldü

ABD tarafından yapılan açıklamada Suriye'nin Tel Abyad ilçesine bağlı Suluk kasabası yakınlarında düzenlenen hava saldırısında üst düzey El Kaide elebaşlarından Abdülhamid el-Matar’ın öldürüldüğü duyuruldu.

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığından kritik bir yazılı bir açıklama yapıldı.

"EL KAİDE LİDERLERİNDEN BİRİ HAVA SALDIRISINDA ÖLDÜRÜLDÜ"

Açıklamada ABD’nin, Suriye'nin kuzeybatısında düzenlediği hava saldırısında El Kaide liderlerinden Abdülhamid el-Matar’ın öldürüldüğü belirtilerek, "MQ-9 tipi insansız hava aracıyla gerçekleştirilen saldırıda sivil kayıplara dair herhangi bir bilgimiz yok." denildi.

TEHDİT OLUŞTURMAYI SÜRDÜRÜYOR

El Kaide'nin, ABD ve müttefikleri için tehdit oluşturmaya devam ettiği aktarılan açıklamada, "El Kaide, Suriye'yi, yeniden inşa etmek, dış örgütlerle koordinasyon sağlamak ve dış operasyonları planlamak için güvenli bir sığınak olarak kullanıyor. El Kaide ayrıca Suriye'yi, Suriye, Irak ve ötesine ulaşan tehditler için bir üs olarak kullanıyor." ifadelerine yer verildi.

Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler! Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı, İsveç Başbakanı ve NATO Genel Sekreteri ile görüşüyor! Kendi ameliyatını kendisi yaparak tarihe geçen Sovyet doktor: Leonid Rogozov! İşte o görüntüler... 'Ben Almanya'dan akrabanızım' diyerek eve girdi! Yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattı Gratis Haziran 2022 indirim kataloğu! Gratis 28 Haziran indirimli ürünler... İş insanı Erdal Acar gözaltına alındı
Sonraki Haber