9 günlük sokağa çıkma yasağı kapıda mı? Kritik karar 18 Mayıs'ta

Gazeteci Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde, kamuoyunun gündemini meşgul eden Ramazan Bayramı'nı da içine alan sokağa çıkma yasağı tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Normalleşme sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Selvi, ''Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde.'' ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında, ''23 Mayıs Cumartesi günü başlayıp 1 Haziran Pazartesi günü bitmek üzere 9 günlük sokağa çıkma yasağı söz konusu mu?'' tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Normalleşme sürecinin mayıs sonunda başlayacağını belirten Selvi, ''Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde.'' ifadelerini kullandı.

İşte Selvi'nin ''Kritik karar 18 Mayıs'ta'' başlıklı yazısı;

''Mayıs ayının normalleşme sürecinin hazırlık aşaması olacağı netleşti. Bayrama kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek. Ama asıl bayramdan sonra ne olacak?

Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü arife, pazar günü ise bayram olduğu için zaten sokağa çıkma yasağının kapsamında olacak. Ancak bu süreçte aydınlatılması gereken iki tarih var.

Ramazan Bayramı’nın ikinci ve üçüncü günü de sokağa çıkma yasağı kapsamına alınıp 4 gün olarak uygulanacak mı?

Ramazan Bayramı’nı da içine alacak şekilde, 23 Mayıs Cumartesi günü başlayıp 1 Haziran Pazartesi günü bitmek üzere 9 günlük sokağa çıkma yasağı söz konusu mu?

Normalleşme takvimi pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak. Kontrollü bir normalleşme sürecine hazırlık yapılıyor. Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak. Ama bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek. 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir.''YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Brezilya'da kıskanç koca eşini zehirledi! Bebek öldü Harika Avcı için ağlayarak yardım istedi Dünyada çıkarılacak ne kadar altın kaldı? Maraşlı dizisine 2 yeni oyuncu Ünlü oyuncu mutlu haberi böyle duyurdu Şanlıurfa'da Türk bayrağını indirmeye çalışan kişiye linç girişimi A101 24 Eylül 2020 aktüel ürünler 24 Eylül 2020 bugün hangi maçlar var? A101 1 Ekim 2020 aktüel ürünler 2 Ekim BİM aktüel ürünler! BİM katalog fiyat listesi BİM 2 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var?