43 gün entübe edildi...

87 yaşındaki kadın koronayla savaşını kazandı

Diyarbakır'da, koronavirüse yakalandıktan sonra hastanede 43 gün entübe kalan 87 yaşındaki Zeynep Koyuncu, hastalığı yenerek taburcu oldu. Hastanedeki tedavi sürecini çok fazla hatırlamadığını anlatan Koyuncu, koronavirüs tedbirlerine uyulması için yaptığı çağrıda, "Maskelerini taksınlar, dikkat etsinler ve kendilerine iyi baksınlar. Ölüm var, kimseyi dinlemez. İnsanlar akıllı olursa eğer maskelerini takarlar. Şu an iyiyim, çok şükür evdeyim" dedi.

Diyarbakır Kayapınar ilçesinde yaşayan Zeynep Koyuncu, yaklaşık 2 ay önce koronavirüs belirtileri göstermesi üzerine yakınları tarafından özel hastaneye götürüldü. Hastanede yapılan tahliller sonucu koronavirüs testi pozitif çıkan Koyuncu, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada tedaviye alınan Koyuncu'nun belirtileri artınca yoğun bakıma alındı.

43 GÜN ENTÜBE KALDI

Durumu ağırlaşan Koyuncu, bu kez de entübeye alındı. 43 gün boyuncu entübe kalan Koyuncu, tedavisinin iyi gitmesinin ardından servise alındı. Normal serviste 17 gün kaldıktan sonra yapılan test sonucunda Koyuncu'nun testi negatif çıktı. Geçen pazar akşamı taburcu edilen Koyuncu, evinde karantinaya alındı. Evde karantinasını sürdüren Koyuncu'yla yakınları ve torunları görüntülü görüşme yapıyor.

TEDAVİSİ SÜRESİNCE SAĞLIK ÇALIŞANLARI MORAL DESTEĞİ VERDİ

Hastanedeki tedavi sürecini yeterince hatırlamadığını söyleyen Koyuncu, sağlık çalışanlarının kendisine verdiği moral desteğini unutmadığını ifade etti. Koyuncu, "Hastalığı biliyordum. Korktum. Tedavim sürecinde sağlık çalışanları bana 'Zeynep teyzeyi çok seviyoruz' diyorlardı. Allah onlardan razı olsun. Koronavirüs tedbirlerine herkes önem versin. Maskelerini taksınlar, dikkat etsinler ve kendilerine iyi baksınlar. Ölüm var, kimseyi dinlemez. İnsanlar akıllı olursa eğer maskelerini takarlar. Şu an iyiyim, çok şükür evdeyim" dedi.

"EN SON YAKALANACAK İNSAN OLACAĞINI DÜŞÜNDÜK"

Oğlu Ramazan Koyuncu, annesinin 87 yaşında olduğunu ve çok dikkatli olmasına rağmen koronavirüse yakalandığını söyledi. Koyuncu, "Çok dikkat ediyordu, dışarı çıkmıyordu. En son yakalanacak insan olacağını düşündük. Ama yakalandı. Çevredeki bina sakinlerinden yakalananlar olmuştu. Koronavirüse yakalandığı gibi alıp özel bir hastaneye götürdük. Tahlilleri yaptıktan sonra pozitif olduğunu söylediler. Bir gün evde geçirmesini söylediler, eve getirdik. Sabah aradı çok kötü olduğunu söyledi. Hastaneye götürdük, yapılan tahlillerin ardından yatış yapıldı. 4 gün serviste kaldı, sonra yoğun bakıma aldılar. 43 gün de entübede kaldı, sonra servise aldılar. Şükürler olsun şuan annem iyidir" diye konuştu.

DHA

Salgınla iligli korkutan açıklama! 1. dalga daha bitmedi Esra Erol tablet kampanyası başvuru formu! Esra Erol ücretsiz tablet nasıl alınır? Lokum gibi Arnavut ciğeri nasıl yapılır? Cıtır cıtır patates cipsi nasıl yapılır? Bağcılar Belediyesi tablet başvurusu! Ücretsiz tablet nasıl alınır? Müge Anlı ücretsiz tablet başvuru formu! Müge Anlı bedava tablet nasıl alınır? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler MEB Ücretsiz tablet başvuru formu! MEB ücretsiz laptop nasıl alınır?