30 Eylül son gündü...

3 bine yakın üründeki ilave vergi uzatıldı

3 bine yakın ürüne getirilen ilave gümrük vergisi uygulamasının 30 Eylül'de sona ermesi bekleniyordu. Ancak, Resmi Gazete'de yayınlanan yeni karara göre uygulama yıl sonuna kadar uzatıldı.

Bazı sanayi ürünlerinin yanı sıra tekstil, deri, konfeksiyon gibi ürünler için uygulanan ilave gümrük vergilerinin süresi 31 Aralık'a uzatıldı.

İthalat Rejimi Kararına Ek Kararlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle oluşan arz fazlasına bağlı düşük fiyatlı ithalat baskısı riskine karşı muhtelif sektörleri daha etkin şekilde korumak amacıyla bazı sanayi ürünlerinde gümrük vergilerinin 30 Eylül'e kadar kanuni vergi had ve nispetleri dikkate alınarak yükseltilmesi kararlaştırılmıştı.

31 ARALIK'A UZATILDI

Salgının süreci ve gelişimi göz önünde bulundurularak, söz konusu sanayi ürünlerinin yanı sıra tekstil, deri, konfeksiyon ürünleri için ilave gümrük vergilerinin süresi, yüksek oranlar korunarak, 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

Altay - Giresunspor maçı ertelendi Altay'da 24'ü futbolcu 34 kişide korona çıktı Lokum gibi Arnavut ciğeri nasıl yapılır? Cıtır cıtır patates cipsi nasıl yapılır? Bir günde 45 bin yeni vaka tespit edildi Cezayir Devlet Başkanı karantinaya alındı Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler Rakı fiyatları 2020 ne kadar? 35'lik, 50'lik...