1700 yıllık Mor Klise 7 milyon liraya satılık

Mardin’de bulunan 1700 yıllık tescilli Mor Yuhanna Süryani Kilisesi, internet ortamında 7 milyon 250 bin liraya satışa sunuldu. Satışın danışmanlığını üstlenen Emlak işletmecisi Mahsum Altay, alıcıların Süryani cemaatinden olmasına dikkat çektiklerini kaydederek, yapımının turizme kazandırılması için onların teklifini beklediklerini söyledi.

Mardin’in Artuklu ilçesi Teker Mahallesi, Akın Sokak'ta bulunan 1700 yıllık Mor Yuhanna Süryani Kilisesi'nin sahibi, yapının satılması için internet üzerinden girişimde bulundu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kültür varlığı olarak tescillediği, girişi iki ayrı oda ve ibadetlerin yapıldığı bölümlerden oluşan Mor Yuhanna Süryani Kilisesi'nde 3 din adamına ait mezar, iki ayrı tünel yer alıyor.

Sevgilisiyle birlikte babasını öldürüp, testereyle parçaladı! Üçlü ilişkiye giren çift dehşet saçtı: Önce boğdu sonra... Sedat Peker'in kaldığı otele operasyon! Christian Eriksen öldü mü? Sağlık durumu nasıl? Genç adam dehşet saçtı: Evini ateşe verdi, satırla balkona çıktı 'Babalarını öldürttüğün o kız çocuklarının gözyaşları ne olacak?'