Bakan Koca duyurdu...

12 milyon kişiye büyük kolaylık!

Vatandaşların tüm sağlık bilgilerini tek bir uygulamada toplayan ve 12 milyon kullanıcının eriştiği e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi'nde birçok yenilik olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şunları söyledi:

"Kullanıcılara ait tahlil sonuçları çıktığında, randevu saatleri yaklaştığında, kişiye sağlığıyla ilgili öneri verilmesi gerektiğinde cep telefonlarına anlık bildirimler gönderilecek. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgilendirme ve uyarıların yanında yapay zeka temelli beslenme uygulaması da e-Nabız'a gelecek yenilikler arasında yer alacak.

202 BİN KİŞİ BAĞIŞ YAPTI

12 milyon 362 bin 65 kişinin profil oluşturduğu e-Nabız üzerinden 202 bin 215 kişi organ bağışı bildirimi yaptı. Bu bildirimler sonucu 3 milyon 134 bin 544 organ bağışlandı. Ayrıca sistem üzerinden 53 bin 311 kan bağış işlemi gerçekleşti"

İlişkinde ne kadar psikopatsın? Emir Aksüt kimdir? Sibel Can'ın oğlunun sevgilisi Bu ikizlere “dünyanın en güzelleri” deniyor! 19 Eylül 2019 bugün hangi maçlar var? 20 Eylül bugün hangi diziler var? Ünlü sunucuya müstehcen fotoğraf şoku! ABD'nin Patriotlarını madara eden saldırı! Müge Anlı'da açıkladı! İzmir'de bir kadınla... Bu fotoğraftaki bir başbakan!